glorious

  • 1556
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

boğa burcu kadını

sadece sevdiği erkeğe değil hayatına da sadıktır boğa burcu kadınları. kolay kolay hiçbir şeylerinden vazgeçemezler, bu evdeki tek bacağı kırık bir sehpa, yıllar önce lisedeyken sıra arkadaşı ile derste yazıştığı kağıt bile olabilir. kaybolanla kaybolma korkusu ile yaşarlar, kaybettikleri en ufak bir şeyle hayatları kontrolden çıkacak zannedebilirler. neyse ki güçlü kadınlardır ve maddi - manevi yaşadıkları kayıplardan sonra toparlanmayı, gücünü tekrar kazanana kadar da güçlü görünmeyi başarırlar.

hayatına dahil olan her insanı eğer azıcık da olsa seviyorsa onu olduğu gibi kabul eder, farklılıklarıyla da sever. eğer ilk andan itibaren antipatik gelmişse karşısındaki insan, ağzıyla kuş tutsa işe yaramaz. sevmediğini de hissettirir o insana. dürüst ve içi dışı bir kadınlardır. bu yüzden de riyakarlığa ve ikiyüzlülüğe hiç tahammülleri yoktur. 20 yıllık arkadaşı olmanız "herşeye rağmen arkadaşımdır." demesini sağlamaz. uzun bir sabır döneminden sonra geri dönüşü olmayan, o bardağı taşıran son damla hareketini yaptığınızda sizden bir silgi rica eder ve hayatına dahil insanlar listesinden bir güzel siler.

sabit fikir ve inatçılık en kötü özellikleridir. daha çocukken bile ebeveynlerini ya da kendisi üzerinde emeği bulunan herkesi inatçılıkları sayesinde müthiş anılarla donatırlar. yaş ilerledikçe törpülenemeyen en belirgin özellikleridir belki de.

oburluk konusuna gelince kesinlikle kabul etmediğim bir özelliktir. zira boğa burcu kadını yemek yapmaya ve yemeye, karnını doyurmak amacıyla girişmez. yemek onun için bir zevktir. bir çikolatayı bile damağında çevirirken onun kokusu, yağı, şeker oranı ile, ne kadar lezzetli olduğu ile ilgili değerlendirmelerle meşgul olur kafası. beyni, midesi ve kalbi paralel çalışır o anlarda. eğer damak zevkine uygun kriterlerdeyse o an dünyanın en mutlu kadını hissedebilir kendisini. böyle de yiyeceklerle duygusal bağları olan insanlardır.

son olarak klişelerin gözü çıksın diyorum ve şunu belirtmek istiyorum;
(bkz: kendimden biliyorum)

devamını okuyayım »
13.01.2008 12:10