god loves ugly

  • çılgın (132)
  • 689
  • 10
  • 3
  • 0
  • dün

aziz yıldırım

bilmem hatırlar mısınız, zamanında aziz başkan "istesem eto'o'yu alırdım" gibilerinden bir şey söylemişti. 25 milyon euro vermek istemedim demişti. o gün almış olsa, bugün biz kezmanlara, güizalara talim olmayacak, şike sürecini hiç yaşamamış olacak ve belki de 4. yıldızı takmış olacaktık. 25 milyon euro'dan kaçmak bizi nelere sürükledi.

bizim başkan doğru adımları hiçbir zaman atmadı. daum "ben başkandan bordon'u istedim o gitti anelka'yı aldı" dediği 2006'dan beri hiçbir şey değişmedi onun tutumunda.

kurumsallık masalını 8 senedir anlatıyor, fakat daha geçtiğimiz günlerde "ben kulübü yıllarca bakkal hesabı yönetir gibi yönetmişim yahu" diye bir itirafta bulundu.

bu hafta sonunda kendi başkanlığı yönetiminde 8. gs şampiyonluğunu görecek. bu gs toplam şampiyonluklarının yaklaşık %42'si yapar. koskoca bir rezalet... üstelik kendi 16 yıllık saltanatını sürüp istikrar istikrar masalları anlatırken istikrarsız gs yönetimleri yaptı bunu.

ünal aysal'ı övecek değilim, yaptığı birçok icraati riskli buluyorum. ayrıca yediği naneler de ortada. daha önce yazmıştım. ama rakibin zaafını görüp gard almamak da son derece akıllı bir iş. aziz yıldırım bunu asla yapamaz. çünkü insan ilişkileri çok fazla iyi(!) sinan engin'e 100. yıl şampiyonluğunda yardım ediyor mesela. 2006'da adnan polat kankası şampiyonluğunu çalıyor(-bunu aziz yıldırım söylüyor) ama "no problem kanka olur böyle şeyler" deyip kanal kanal geziyorlar, aziz yıldırım hapisten çıkınca da adnan polat'la hasret gideriyorlar. mehmet ağar-haluk ulusoy-mesut yılmaz bermuda şeytan üçgeni kurulmuşken tarafı bu üçlüye karşı biliyor, fakat mehmet ağar'ı hapisten çıkar çıkmaz ziyarete gidiyor. bir kimsede çıkıp "yahu birader siz napıyosunuz" demiyor. olabilir canım, ilişkileri iyi olabilir falan deniyor. hapisten çıkıp kongrede konuşuyor, "ahmet çakar böyle böyle dedi" diyor, güya o kanaldan rakibe saldıracak. yahu ahmet çakar dediğin adam viskoz bir varlık. azıcık bekletince şekil alıyor. sen hapisteyken rok'la beraber neler dediler haberin var mı? başkan radikallik bu mu?

gözlemlediğim kadarıyla bu camia içindeki herkesin birbiri üzerinde etkisi bir garip. ilişkiler falan çok içten pazarlıklı. o halde tüm bu insanlar nasıl bu kadar midesi geniş olabiliyor? her şey danışıklı dövüşse şayet ben çıkıp da "kardeşim sende onur gurur yok mu?" desem incitir miyim bu tarz düşünen tüm zat-ı şahaneleri?

ortada çok garip bir tiyatro dönüyor. biz de saf saf izliyoruz.

-aloo hain içinizde!

devamını okuyayım »
25.04.2013 14:52