god loves ugly

  • çılgın (124)
  • 654
  • 4
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

lizbon

şu an tv'de bi yerde geçti bu şehir ve ben de bir anımı paylaşmak istedim.
1,5 sene kadar önce lizbon'daydım arkadaşla. (-geçen yine lizbon'dayız)
yolda sürekli adamlar geliyor yanımıza, elleri cebe sokup böyle götün götün yanına yanaşıyorlar fısıltıyla karışık "marivana marivana" diyorlar. biz de hızlıca uzaklaşıyoruz. (ama bu marivana lafını da böyle bir ahenkle söylüyorlar, hızlı hızlı ama nasıl desem, aşırı fonetik) marivana marivana marivana, yazınca olmuyor anlatmam lazım.

neyse ulan 1-2-3 derken sürekli aynı olay oluyor. birileri yanımıza yanaşıyor eller cepte, marivana marivana marivana. ya dedik bunlar bizle t.şak mı geçiyor napıyor.

neyse ertesi gün oldu baktık bi tane sarışın bir velet geliyor, dedim andrea(andrea arkadaş) bak şimdi napıcam, soktum elimi cebime çocuğun yanına yaklaştım, marivana marivana marivanaa derken çocuk adımları hızlandırdı, hemen oradan kaçtı.

ahahhaa :)) bu olay bizi çok eğlendirdi. durduk yere bir gencin huzurunu bozmuş olmak nedense bizi mutlu etmişti. sonra andrea da tam bir sığır olacak ki bu fikri çok beğendi ve insanlara yanaşıp marivana marivana demeye başladı.

lizbon sokaklarında it gibi eli cebe sokup milletin yanına sinsice götün götün yanaşıp marivana marivana diyoruz. ama hep böyle temiz yüzlü çocuklara diyoruz ki kaçıp gitsinler, how much falan demesinler :)

neyse biz böyle yaparken bi tane çocuk bize sempatik yaklaştı aha dedik bu da kafa çocuk eheh falan yaptık şerefsiz kaşla göz arasında ne yaptıysa yanımızda 2-3 tane polis belirdi. dediler çıkarın marivanayı dedik yok abi şaka yapıyorduk biz. başımız ciddi belaya girdi. sonrası uzun ufak çaplı sorgu ve traduktor sayesinde salındık.

neyse ki dayak yemedik ama herhalde bi daha uyuşturucu ticaretiyle ilgili şaka yapmayız.

yalnız ne salak bir eğlenceymiş bizdeki. bu arada o andrea'dan da bir skim olmadı, yaşı 30 oldu hala it gibi geziyor. elalem çoluk çocuğa karıştı bu geçen çin'deydi, facebook'tan yazdım, -marivana marivana?

-hee hee marivana yazdı. hiç ders almamış şerefsiz :)

devamını okuyayım »
18.10.2015 22:41