god shammgod

  • 1814
  • 6
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

tom brady

ilkokullarda ders kitaplarının bir bölümünde mutlaka yer alması gereken adam. sıfırdan zirveye değil eksilerden en tepeye çıkmıştır.

2000 nfl draftında 6. tur 199. sırasında ancak seçilebilen sadece nfl'in değil tüm spor tarihinin en büyük steal'larından birisidir kendisi. nfl'de her sezon 250 civari oyuncu seçildiğini düşünürsek 6. tur 199. sıra size ancak antrenman takımında yer sağlayabilir hele ki bir quarterback iseniz bundan ötesi hayalden de ötedir lakin istisnalar hariç.

çaylak senesinde sadece 1 maçta oyuna sonradan girerek forma şansı bulabilir. çaylak sezonu istatistikleri 1 isabetli pas ve 6 yard .. kariyerine böyle başlayan bir adamın takip eden 4 sezonun üçünde takımına şampiyonluk kazandırması 0.001'lik bir ihtimal bile değildir.

ama işte bu acayip adam aynen buna imza atmıştır. ikinci sezonunun başında takımın starter quarterback'i drew bledsoe sakatlandıktan sonra brady mecburiyetten giymek zorunda kaldığı formayı bugüne kadar hiç çıkarmayarak 2002,2004 ve 2005'te üç şampiyonluk kazandı.

takip eden 10 yılda kendisi 2 mvp ödülü kazanarak hala en yukarılarda kalmaya devam ediyor. patriots brady ilk 11'e yerleştiğinden beri bir sezon hariç her sezon playoff yaptı fakat 10 yıldır şampiyonluk kazanamadı. brady ve pats giants'a iki tane heartbreaking super bowl kaybettikten sonra bu şubat ayında tekrar sahne alacak. brady son şampiyonluğundan tam 10 yıl sonra 4. şampiyonluğunu kazanmak için 37 yaşında genç seahawks'ın karşısına çıkıyor bu gece.

respect ...
(bkz: super bowl xlix)

edit: müthiş super bowl'da 4. şampiyonluğu da aldı dün gece rekor üstüne rekor kırarak. büyük adam ..

devamını okuyayım »
01.02.2015 16:42