godot yu hacklerken

  • azimli
  • gençlerin sevgilisi (849)
  • 1647
  • 5
  • 0
  • 6
  • 3 gün önce

ahmet çakar

spor tartışmalarının en önemli rengi. ilginç örnekler ve tartışmaların insanı.

uyduruyorum şimdi güncel konulardan tartışılıyor mesela:

gökmen özdenak: hiddink sabri'yi sol kanada koyarak nasrettin hoca gibi ''ya tutarsa!'' yaptı!

ahmet hoca mutlaka böyle bir lafa mutlaka müdahalesini yapar:

- beyler; ''ya tutarsa!'' falan bunlar fıkralarda olur! 1400'lü yılların zihniyetidir bu! kimse bana fıkra anlatmasın! şunu da söylüyüm*; nasrettin hoca kim?! nasrettin hoca'nın yaşayıp yaşamadığı bile sıkıntılı. hem başarılı bir antrenör olsa böyle çaka çukalara girip bahane üretmez! daha ağırını da söylüyüm; eyyyy gökmen özdenak; 62 bilemedin 63, yuvarlak hesap 70 yaşında adamsın; italyan mafya liderleri gibi giyiniyorsun; gelip burada bize fıkra anlatıyorsun yok ''ya tutarsa!'' yok ''kazan doğurdu!''! yazıklar olsun sana da! buradan nasrettin hoca'ya da sesleniyorum, eğer azıcık adamsan şayet; o kazanı sahibine geri ver! üstüne yatmışsın kazanın, bir de çıkıp yok ''kazan doğurdu!'', yok ''kazan öldü!'', yok ''kazan kpss mağduru oldu!'' diye ayak yapıyorsun! kavuğundan utan! çıkmış sağda solda ''dünya'nın merkezi neresi?'' diye soranlara da ''işte tam burası!'' diye sikini avuçlayarak ahkam kesiyormuşsun! yazıklar olsun! fıkrayla, masalla, eşeğe ters binmekle yürümez bu işler!

serhat ulueren: hocam, bir reklam arası verelim soluklan istersen!

- serhat, masal dedim de; keloğlan'ı bilir misin? o da böyle senin gibi genç, ama senden biraz daha eli yüzü düzgün! senin federasyonla, yayıncı kuruluşla uğraştığın gibi o da padişahlara kafa tutar. ikinizin çok benzer yönü var. mesela ikinizin de saçı yok! bakın kel demedim, saçı yok dedim!

örnek verirken de; mesela ''dünyanın en yaşlı insanı'' konuşuluyor olsun:

- bilir misiniz beyler; genellikle çin'de, bazı dedeler, nineler vardır dağlarda yaşayan! 110-120 gibi tuhaf yaşları vardır! bunlar rekorlar kitabına girerler, dünyanın çeşitli yerlerinden televizyonlar gelir, bunları haber yaparlar. bakıcısı elinden tutar, pasta keser, doğumgününü kutlarlar! umumiyetle birkaç gün sonra da bu heyecanı kaldıramayıp ölürler, dünyanın en yaşlı ölüsü olurlar!

ahmet çakar belki bunları söylemedi ama söylese de kimse yadırgamaz. seviyoruz.

devamını okuyayım »