godot yu hacklerken

  • azimli
  • gençlerin sevgilisi (812)
  • 1561
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

eski sevgiliye rastlamak

her zaman en güzel, en bakımlı, en yakışıklı hallerinizle karşılaşıp böyle eski sevgiliyi görünce bir omuz silkerek tepeden bakma hayalleriyle yanıp tutuşsak da; en pespaye halde olduğumuz zamanlara denk gelir hep.

ulan bir kere iş çıkışı gece berbere gittim; tıraşın yarısında elektrik kesildi. başka bir ışık kaynağı olmadığı için çakmak ateşiyle tıraşı devam ettirmeye niyetlenip de beceremeyen berber ''yarın sabahtan gelirsin, kalanı hallederiz'' diyerek eve postaladı.

neyse uykusuz ve kıllı bir gecenin sonunda sabahı ettim. ortalama bir ilkbahar günüydü. yani dışarı çıkarken ne güneş için şapka, ne soğuk için bere takabileceğim bir ortam vardı.

ee başörtüsü takacak halim de yok; böyle hani okul müdürü saça kızar da ortasından makasla geçer ya; işte o halde çıktım dışarı.

ama hazırladım kendimi. birisi ''ooo godot bey bu ne hal?!'' derse ''birine benzettiniz herhalde muhterem!'' diyerek kaçacağım.

iyi kötü yolun bir kısmını atlattım, hedefime ulaşmama çok yakın bir yerde köşeden ''o'' döndü. üstelik yanında kardeşi ve iki arkadaşı da vardı.

zaten aramızda yaşananlardan dolayı kızda salak olduğuma dair bir intiba bırakmıştım, bir de üstüne bu geldi tam oldu.

neyse hemen kendimi toparlayıp bunlara görünmeyeyim diye bir önceki sokaktan döndüm.

şansımı sikeyim; o sokakta da hani böyle ev kiliseler var ya; onlardan biri varmış. oradan bir otuz kadar eleman dağılmıştı, bir kısmı böyle koreli falan. istanbul'da yaşayan elçilik çalışanları ve aileleri diye tahmin etmiştim ben.

hepsi tip tip baktı tabii, türkiye'yi layıkıyla temsil edemedim.

o gün bugündür gündüzleri gidiyorum berbere, eski sevgililerden ve koreli diplomatlardan da köşe bucak kaçıyorum hala.

devamını okuyayım »
23.12.2012 11:44