golgem ve ben

  • 402
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

ekşi itiraf

annemin bir ilişkisi var sanırım sözlük. yani emin değilim ama şüphelerim var. telefonunu köşe bucak saklıyor, sürekli mesajlaşıyor, bazen biri aradığında telefonu açmayıp, "neden açmıyorsun, kimmiş" dediğimde "tanımazsın, sonra ararım ben onu" diyor. bazen de köşe bucak samimi konuşmalar yapıyor.
annemle babam ayrılalı seneler oldu, normal bi durum olması gerekiyordu bunun ama henüz normalleştiremedim sanırım.
annemin biriyle ilişkisi olması değil aslında yadırgadığım, annemin birine sevgisini gösterebiliyor olmasını normalleştiremedim sanırım. bizim ailede erkekler kız çocuklarına, kadınlar da erkek çocuklarına düşkündü hep. yani babam bana; annem de abime düşkün olagelmiştir. ama en başında yanlış takımı tutmuşsam demek ki annemle babam ayrıldıktan sonra babam beni de unuttu. on dokuz yıl aklına gelmedim. haliyle tek kalemi de kaybettim. o yüzden öyle pek sevgi ortamında büyüdüğüm söylenemez. sevgiyi tatmamış biri olarak, birini sevsem bile sevdiğimi göstermede başarılı olamadım. çünkü nasıl seveceğimi öğretmediler hiç. şimdi bunca yıl sevgisini esirgemiş ya da göstermemiş annemin birine şirinlik yaptığına, güzel sözler söylediğine şahit oluyorum. insan merak ediyor madem sevmeye yeteneğin vardı benden neden esirgedin ki bunca yıl? şimdi birini seviyor oluşunu nasıl kabulleneceğimi bilmiyorum.
peki hangisi daha kötü ki? annemle ayrıldıktan sonra beni de unutup on dokuz yıl aramayan babam mı? yoksa yanında olmama rağmen bunca yıl sevgisini benden esirgeyen annem mi?

devamını okuyayım »
13.04.2017 01:21