gorev cubugu

  • 87
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama

akşamına oturup günün yorgunluğunu atarken biralarımızı yudumlayacaktık. sayıca en iyi katılımlı en geniş kesimlerden gelen "barış" sevdalıların eylemini değerlendirecektik..
değerlendiremedik...
bir arkadaşımızın cenazesine giderken diğerine zaten gidemeyecektik. çünkü aynı insan aynı zamanda farklı yerlerde olamaz değil mi. daha dün nefes alan birini ansızın toprağa göndermek nedir ozaman öğrenecektik.
kimileri bugün "vay be 1 yıl olmuş ne çabuk geçiyor zaman" diye hatırladı o kanlı tarihi. biz bir gün bile unutmadık. kimleri için sadece bir tarih hatırlatması oldu 10 ekim. ama bizim bir gün bile aklımızdan geçmediği olmadı. hayattan keyif almak şöyle bir yana dursun her kahkaha attığımızda suçluluk duymak nedir siz bilir misiniz. toparlanamadık. evet mücadele devam etmeliydi.. hayat devam ediyor ve gidenlere verilen sözlerimizi tutmak gerekiyordu. bugün anmamıza bile izin vermediler. ne acı değil mi.
benim aynı tarihte doğan yeğenim var. ölüm ve doğum ne kadar da kardeş. ama ben doğan yeğene sevinemedim aylarca görmek istemedim onu. küçücüktü daha. neden geldi ki bu dünyaya diye sorgulamaktan. hala her kucağıma alışımda o günü hatırlıyorum. içim acıyor. nasıl bir dünyaya geldin sen bebek.
ben hala adlarınızın söylendiği o sloganları atamıyorum. nasıl olacak bilmiyorum. ama olacak.. sözümüzü tutacağız onu biliyorum.

devamını okuyayım »
10.10.2016 22:31