gozunu acan maymun

  • 1136
  • 36
  • 8
  • 2
  • dün

recep tayyip erdoğan

bahsedeceğim insan tipine cuk diye oturan cumhurbaşkanımız.

bazı insan tipleri vardır ki onlar için hayattaki tek önemli şey kazanmaktır. bunun sebebi de zayıf egolarıdır. ülkeye karşı kazanmak, takıma karşı kazanmak, aşka karşı kazanmak, dosta karşı kazanmak, düşmana karşı kazanmak... egolarına karşı kaybettiklerini telafi etmelerinin tek yolu, bu şekilde kendini kendine kanıtlamaktır.

kazanan olmak için doğru yanlış demeden yeri geldiğinde pasif yeri geldiğinde aktif davranırlar. suçu sürekli kendisi dışındaki her şeye atar ve kendilerini sütten çıkma ak kaşık zannederler. öz eleştiri mekanizmaları hemen hemen sıfırdır. kendisine, yaptıklarını izletsen de suçlu olduğuna ikna edemezsin. içlerinde sevgi, merhamet, vicdan gibi insani duygular barındırmazlar, temel duyguları kaybetme korkusudur ve bundan beslenirler. yılmadan plan yaparlar ve bunu insanüstü bir sabırla ince ince işlerler. duygusal tepkilerini ve dürtülerini sürekli kontrol altında tutarlar. gözlemleyebildiğiniz bütün tepkileri planlıdır ve belirli bir amaca hizmet etmektedir. kamuflaj olarak da çok coşkulu ve kendini adamış görünmeyi kullanırlar. (bkz: biz bu yola beyaz kefeni giyerek çıktık) dolayısıyla muhatap olan kitle aptalsa bu tipe fazlasıyla güvenecek ve kendini teslim edecektir. ama akıllıysa vay ki ne vay haline. samimiyetsizliğin kokusunu er geç alacak, her şeyin altında bir bit yeniği arayacak ve yapmadığı şeyler için dahi bu tipi suçlayacaktır. darbeyi o mu ayarladı, düzmece miydi vs vs.

tamam. sen winner'sın, biz looser'ız. kazanma kaybetme gibi bir dürtüm yok benim. inan bana umrumda bile değil. yeter ki artık bitir şu saçmalığı. daha ne istiyorsun ki? gençliğimizi aldın, hayallerimizi aldın. belki, sevdiğimiz insanlarla aramızda fikir ayrılıkları yüzünden tatsızlık çıkacak. onları da elimizden alacaksın. eee bir canımız kaldı geriye zaten. yukarıdakileri kaybettikten sonra onun da pek bir esprisi kalmıyor.

devamını okuyayım »
17.07.2016 01:29