granderella

  • 173
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

azerbaycan vizesi

bakü haydar aliyev havalimanında türk vatandaşları çok kolay alabilmektedir. eğer uzun bir aktarmalı uçuşunuz varsa, ya da bakü'ye seyahat etmeyi düşünüyorsanız türk vatandaşı olarak almanız çok kolay. uçaktan inince girdiğiniz salonda pasaport kontrol öncesi basit bir form veriyorlar, onu doldurup 10 dolar veriyorsunuz ve vizeniz 2 dakika içinde hazır. ben yanıma konsolosluk sitesinden indirdiğim formu doldurdum, 2 adet fotoğraf aldım ve istedikleri gibi pasaportun ön sayfasının fotokopisini de götürdüm ancak hiçbirine gerek kalmadı ve oradaki daha küçük bir formu doldurup vizemi sıra beklediğim süre ile beraber toplamda 5 dakikada aldım. ilk defa gitmeme rağmen çok sıcak ve yardımsever davranmaları da ilgimi çekti.

forma 1 günlük işim olduğunu ve gece döneceğimi, bu yüzden kalacağım yerin adres beyanı yapamadığımı yazdığım halde 60 gün vize verdiler. ama bu single vize yani tek girişlik, ayrıca pasaportum yeni ve bomboştu yani.

yanımda dolar ve manat götürmeme rağmen yanında dolar olmayan kişilerin türk lirası ile vize ücreti ödediğini gördüm.

burada gitmeden önce yazınları okuyup korkmuştum, "bunlar nasıl türk yiaaa vize mi olur yiaa" tarzında entry giren, gitmeden cahil cahil konuşan yazarların bir gidip türklere nasıl davrandıklarını görmelerini tavsiye ederim. adamlar vize sırasında bile 2 dk fazladan beklemeyin diye türkiye'den uçak indiğinde 2.sırayı yapıp bir kişi daha görevlendiriyorlar, güvenlik gelip formu dolduramayanlara yardımcı oluyor, o kadar ilgililer yani.

tahmin ettiğimden çok çok daha kolay alınan bir vizedir efendim, gitmek isteyenlere düşünmeden gitmeleri tavsiye edilir

edit: vize ücreti artıp e-vize olmuş sanırım, sıra ve form doldurmaya gerek olmadan kredi kartı ile alınabiliyormuş. hiç deneyimlemedim ihtiyacım kalmayınca, ama sık sık bu entry'den dolayı mesajlar geliyor ondan dolayı belirtmek istiyorum.

not: hususipasaportspor

devamını okuyayım »