guadacanal

  • 142
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

yunan deniz komandolarının sloganı

yunan silahlı kuvvetleri kara, hava ve deniz kuvvetlerinden müteşekkil olup, zorunlu askerlik hizmetine dayalı personel alır ve asker sayısına göre 177.000 asker ile dünyanın 29 uncu büyük ordusudur.

türk ve yunan orduları arasında çeşitli geyikler dönsede tek bir gerçek vardır, bir türk subayı sabahları kalktığında asla yunanistanı düşünmezken, yunan subayı her gün sakalını traş ederken "acaba türkler bugün saldırır mı" diye düşünmektedir.

sınırlarında iran, suriye ırak gibi komşuları olan, 1945-1990 yılları arasında sovyetler birliğine sınırı olan tek nato ülkesi ünvanını taşımış olan bir ülke ordusu ile yunan ordusunun boy ölçüşemeyeceği açıktır.

ama şunu unutmamak gerekir. 400 yıl boyunca türk hakimiyetinde kalmış bir millet olan yunan, son 200 yılda neredeyse tüm savaşlarını türklere karşı vermiş bir millettir. alman ve italyan işgalini konu etmezler pek, zira almanlardan kurtulamadılar, onları ingilizler kurtardı. doğal olarak yunanlının düşmanı türk'tür. bunu çok büyütmemek gerekli.

ama türk'ün düşmanı yunan değildir.

yunan'ı, ermeni'yi türk'ün düşmanı gibi algınıza yerleştirmeye çalışanlar bir zamanlar sizlerin onların efendisi olduğunu unutturmaya, bir zamanlar dünya gücü olduğunuzu unutturmaya çalışan küçük hedefli, küçük dünyalı, küçük insanlardır.

hedefi büyük olanın düşmanı büyük olur. hedefimiz bu milletin refah, huzur ve mutluluğu ise yunan'dan bize düşman olmaz. bizim hedefimiz yunanla dost olup ona ürünlerimizi satmak olmalıdır.

her türk, başkalarının gönüllü olarak satın alacağı şeyleri üretmeyi hedeflemelidir.

boş işlerle zaman harcayacağımıza yüzyılımızın gerçeklerini kabullenebilsek, asker millet üniformamızı çıkarıp üretici millet formamızı giyebilsek herşey çözülecek ama umudum giderek azalıyor.

neyse ben acunu açayım, cehalet mutluluktur....

devamını okuyayım »
28.03.2015 19:08