gui de souza

  • 277
  • 21
  • 7
  • 0
  • evvelsi gün

22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi

arama çubuğuna başlığın tamamını dahi yazdığınızda sonuçlarda görünmeyen başlık. ancak hayvan ara fasilitesini kullandığınızda sonuç alabiliyorsunuz. sözlük tarafından alenen sansüre uğratılmıştır.

bir de buraya gelip "bunu hortlatmaya çalışanlar vatan hainidir. siyasete malzeme arıyorlar" diyenler var. azıcık tarih bilseler kendilerinin neye alet olduklarını görüp belki de utanacaklar. örneğin osmanlı'nın son yıllarında basın benzer şekilde baskı altına alınarak kaybedilen savaşların, toprakların haberinin yapılması yasaklanmıştı. o zaman, o günlerde sansürle üstü örtülmeye çalışılan sarıkamış faciası'nı ve şehitlerini anmak da aynı şekilde vatan hainliği.

yöneticilerin basiretsizliği ve sorumsuzluğu yüzünden hayatını kaybetmiş olan vatan evlatlarını unutmak, üzerini örtmeye çalışmak yöneticilerin suçuna ortak olmaktır. bu olayın üzerine gidilmeli, gençlerimizin kaderini canilerin ellerine bırakanlardan hesap sorulmalı. geride kalanların sorumluluğu budur. buraya gelip başlığı sol frame'e taşımak, yapabileceklerimizin en azı, belki de en değersizi. ama hiçbir şey yapmamaktan bir zerre bile olsa daha iyi.

devamını okuyayım »
15.02.2017 11:53