gulbesekericoksevdimde

  • 1978
  • 4
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

yusuf

"yusuf" derken bile harfler güzelleşiyor, her harfte başka bir aydınlık, başka bir çiçek, başka bir güzellik var. yusuf'ta güneş var, yusuf'ta ay var, yusuf'ta yıldızlar var.
yeryüzündeki güzelliklerin yarısı onda, kalan yarısını biz paylaştık.

rüyamda kucağımda gördüğüm bembeyaz tenli, sarı saçlı, tombik, tombul yanaklı yusuf'um benim. bu benim mi demiştim, bembeyaz teni, sarı sarı saçlarıyla beni hayretler içinde, beni sevinç içinde bırakmıştı. benimdi. yusuf'tu o, yusuf'umdu, öyle geçmişti içimden. geçen seneydi, daha o zaman geleceğini haber vermiş benim minilikuşum.

üzülüyorum, bu ismi değersiz kıldıkları için üzülüyorum. koymak istediğim isimle alay ettikleri için üzülüyorum, içim ağlıyor.

sen yine de hoş gel kalbimdeki yusuf'um. sen de o'nun gibi iffetli ol, sen de o'nun gibi merhametli ol. sen de o'nun gibi dürüst ol. sen de hz. yusuf gibi aydınlık ol oğlum. kalbinin atmasına sebep olan yaradanına layık kul ol. kalbinin o aşkla çarpmasına mani olacak tüm çirkinliklerden koru gözlerini, aklını.

4 ay 4 günlük edit: rüyamdakinin tam tersi kara saçlı kara gözlü geldi yusuf'um. tutturduğum 2 şey var, biri beyaz teni diğeri tombikliği.

devamını okuyayım »
19.05.2014 00:07