gunde 3 litre kola icen adam

  • çetrefilli (395)
  • 740
  • 7
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

teknoseyir

videoları geç girdiği için eleştirmenin manasız olduğu kanal. sorarsanız sizden çok kusurunu sayarım, ve ayakta tutmaya değen insanların yönettiği bir kanal olduğu için destek çıktığımı da kabul ederim. ancak kanalın olayı bu değil. birincisi, "gidip computex'te ön inceleme yapıcaz hemen orada ikinci bir elemanla render alıp uploada vericez" gibi bir iddiaları yok. hatta genelde 1-2 hafta önceden söylüyorlar yokuz diye.

ikincisi, adamlar ellerinde ürün/imkan olmadığı için geç girmiyor. bu olayın en güzel örneği murat gamsız'ın huawei p9'u aylarca elinde tutup incelemesini çekmemesidir. adamlar diyor ki oyun ilk çıktığında bizim de bir fikrimiz yok, neyini inceleyelim? firmalar bize erken göndersin oynayalım size satışa çıkınca incelemesi yayında olsun.

gamsız'ın da o video çekmemesinin tek sebebi türkiye satış fiyatını bilmemesiydi. istese alır, shiftdelete'in yaptığı gibi telefonu iki kurcalayıp yalama yıkama yapıp kapatırdı videoyu. telefona yüzde yüz hakim olmasına rağmen çekmiyor adam. çünkü telefonun fiyatının içindeki işlemciden bataryadan çok daha önemli olduğunu biliyor. telefonu yerden yere vurursa ve beklediği fiyatın %60'ından satışa çıkarsa çok fazla insanı yanıltacağını, veya çok severse ve hak ettiği fiyatın çok üzerinde bir fiyat çekerse insanların boşuna parasını harcayacağını...

herkes firmalar ve click uğruna binlerce insanı yanlış yönlendirecek kadar mesleki ahlaktan yoksun değil... (bkz: #50547125)

devamını okuyayım »
29.06.2016 04:45