gunduzdusukizi

  • 368
  • 5
  • 1
  • 0
  • dün

30 kasım 2016 gelir idaresi rezilliği

hem de nasıl bir rezilliktir.
keşke o an orada olsaydınız, keşke sikerim ya yapılnadırmasını diyecek kadar paramız olsaydı.
şimdi neden son güne bıraktın diyenlere gelsin; eczacıyım ayın son gün biraz para yatıyor sgkdan onu bekledim. çünkü devlet bizi bu ay bir çok konuda zorladı.
mesela dedi ki matrah arttırımı yap, yaparsan defterlerini hiç bakamayacağım (dolandırıcılık yaptıysan, sahte fatura aldıysan bile bakmayacağım söz), yapmazsan söz vermiyorum bakarım. sıkıysa yapma. herkes dedi ki eczacısın her verdiğin kayıtlı neden korkuyorsun. lan adam gelse 2 liralık parol için bile binlerce ceza yazar. devlet baba bu öfkesi büyük..
ilk önce iş bankası ve finansbank internet şubelerinden ödemeyi denedim yok ne yazık ki bu yapılandırma için sayfalarında bir yer yok. sonra gib. gov.trden kredi kartıyla ödeme yapmak istedim 2 tanesini ödedim sonra gitti ekran. almıyor. koşa koşa bankaya gittim.. iş bankası, vakıf bank ve ziraat bankası dolaştım hiç birinde sistem yok. en garantisi vergi dairesi diye oraya gittim.
gitmez olaydım dedim o an... (bu 1. isyandı)
önümde 150 kişi falan var 3 katlı bir yer her kat böyle kalabalık.. beklemeye başladık..
müdür yardımcısı odasından çıktı, "bize sıra numarası verseniz de böyle ayakta beklemesek" dedim. numaratöre geçmemişler, ayrıca bu kadar insana nasıl sıra numarası verecekmiş. öğle arasına giderken bekleyenlere zaten vermişler tekrar uğraşacak elemanları yokmuş..(2. isyan allahım neden ben)
1 saat geçti, 2 saat geçti ilerlemiyor sıra.. yani bakıyorum deri montlu abi hep sıranın başında.. (2 saat sonunda sevgilim geldi, yemek falan getirdi yoksa orada ölecektim)

neyse benim ki sıradayken ben bir dolaşayım dedim sistem yok diyor herkes..
sonra müdürden talimat geldi veznedekiler hariç herkes bilgisayarını kapattı. memurlar masalarında oturup boş boş dururken, çay içerken biz hala ayaktaydık..
sonra biraz isyan sesi yükselince bir kaç vezne daha açtılar.. toplam 6 tane vezemiz ve çalışmayan bir sistemimiz vardı.
sabah 9 da gelip bekleyen vardı akşam 17.30 da adamın önünde öğle arası dağıtılan numaralardan 35 kişi vardı. kendisi 70. kişiydi ve ondan sonra fişi olan 50 kişi daha vardı..
herkes gergin ve bir anons duyuldu, kimseyi madur etmeyeceğiz gece 23.59a kadar açığız.
çok sevindik gece yarısına kadar buradayız..
neyse sonra bankacı bir arkadaşımı aradım sistem çalışıyor dedi. 17.40da vergi dairesinden çıktım. 10 dakikada bankada oldum. 3 kişi bekledim ve ödedim..

ama sen nasıl bir devletsin, nasıl bir bilişim kadron var.. nasıl bir planlama yapıyorsun.. son gün nasıl çalışmaz sistem..
resmen dün sinirden ağlamak üzereydim.
bu ülkede kimse rahat değil. memur olsan fetöcü derler atarlar, esnaf olsan para biter devlet senden para koparır, doktor olsan dayak yersin, polis olsan ülkenin yarısı tayyibin köpeği der, asker olsan bok yoluna ölürsün, beyaz yakalı olsan mobbinge uğarsın, öğrenci olsan yurtta yanarsın..
bu ülkenin en rahatı iktidar..

devamını okuyayım »
01.12.2016 13:14