guzel seyler bizim tarafta

  • 733
  • 2
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

aşkını itiraf edemeyen adam kadına ne verebilir

son yıllarda üzerinde sıkça düşündüğüm sorunsal.

eskiden, benden hoşlandığını türlü yollarla belli eden ama bir türlü dile gelmeyen adamlarla ilgili bin bir bahane uydururdum. kendimce ben de ilgimi belli etmeme rağmen hala bir şey söylemeyen adamın neden böyle davrandığı ile ilgili cevaplar arardım. yok aynı iş yerindeyiz ondan çekiniyor, yok yakın arkadaşı benim dostum ondan açık açık konuşmuyor, vs. vs.

tabi insan zamanla olgunlaşan, tecrübe biriktiren bir yaratık. ben de zamanla anladım ki, sebepler bulmaya, kendini kandırmaya, bünyeyi karmaşık duygusal dörtgen ve beşgenler arasına sokmaya hiç gerek yok.

bir adam sana "senden hoşlanıyorum", "seni seviyorum", "sana aşığım", "seninle olmak istiyorum" cümlelerinden en az birini ya da bir benzerini kurmuyorsa seni sevmiyordur, istemiyordur. en iyi ihtimalle, bu cümleleri kuracak kadar bir duygu birikimi yoktur.

hem hayatta, hem de sözlükte karşılaşıyorum sık sık. aşkını itiraf edememiş, çok sevmiş ama söyleyememiş, kız gitmiş başkasıyla evlenmiş, ya da evlenmemiş ama artık görüşmüyorlarmış, o mutlu olsun istiyormuş ya da o hep mutsuz olsun istiyormuş...

ne kadar çok hikaye var! ve ne kadar çok gereksiz drama!

sözlükte sürekli yazılan yarak kürekten önce, bir kadın bir erkekten sevilmeyi bekler, dürüstlük bekler, sadakat bekler, yeri geldiğinde cesaret bekler ve güçlü görmek ister. sen daha sevdiğini bile söyleyemiyorsun, sonunda alacağın "hayır" cevabını hesaplıyorsun, cesareti olmayan herifin tekisin.

daha aşkını bile itiraf edemezken, sen o çok sevdiğini söylediğin kadına ne verebilirsin ki?

devamını okuyayım »