gyarados

  • 13
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

ekşi itiraf

üniversite okurken 5 buçuk yıl birlikte olduğum sevgilimle ayrıldıktan 3 yıl sonra bir başkası ile evlendim. neredeyse 1 yıldır evliyiz. eşimi severek evlendim ama eski sevgilimi unutamadım be sözlük.
insanın hayatında birden çok kişiyi sevebileceğini ancak tek bir kez aşık olabileceğine inandım artık.
ya bu bünye neleri neleri unuttu. yaşım 28. bu yaşıma kadar yaşadığım birçok şeyi unuttum ama eski sevgilimi, tek aşkımı unutamıyorum. günlük yaşantı içinde yaşadığım en basit şeylerde bile hala eski sevgilim aklıma geliyor. bu durum ne zaman, şimdiki evliliğim kaç yıllık olduğunda ya da evliliğimde nasıl güzellikler yaşadığımda bitecek bilmiyorum.
eski sevgilim de şu an bir başkası ile nişanlı. yanlış anlaşılmasın hiçbir sosyal medya ya da başka bir yerden takip ettiğim ya da edildiğim de yok. bazı eski, çok sık görüşmediğim ortak arkadaşlardan duyduğum bir şey onun nişanlılığı.
nişanlı olduğunu duyduğumda evli olmama rağmen çok etkilendim. kim bilir o benim evlilik haberimi aldığında neler hissetti. onun adına da çok üzülüyorum. genel olarak eski ilişkimiz adına çok üzülüyorum. 'eski' derken bile üzülüyorum.
o mutlu olmayı en az şimdiki eşim kadar çok hak ediyor.
o nişanlısıyla evlenip çok mutlu olsun sözlük ama bende onu unutayım artık n'olur.

kader editi: ben 6 ay önce eşimden boşandım.
eski sevgilim de 1 ay önce akciğer kanserinden dolayı nişanlısıyla evlenemeden vefat etti.
eski sevgilimi vefatından bir hafta önce, son gördüğümden de 5 yıl sonra, kuzeninin yıllar sonra bana ulaşıp hastalık haberini vermesiyle, ölüm döşeğinde, yoğun bakımda da olsa gördüm be sözlük. o da beni gördü, tanıdı, hissetti ama maalesef konuşamadı, tepki veremedi. ben onun elini tuttum, konuştum, vedalaşma gibi, bilemiyorum.
bir hafta sonra da mezarında ziyaret ettim ve bittim.
bir yıl önce yazdıklarıma bakıyorum, bir de şimdi eklediklerime.
hayat çok acımasız be sözlük.

devamını okuyayım »
07.04.2016 15:00