habara gubere

  • 2792
  • 10
  • 4
  • 1
  • dün

10 mart 2013 fenerbahçe bursaspor maçı

bu kadar sikti soktunun döndüğü başlıkta yazacaklarımı okuyan çıkar mı bilmiyorum ama maçı değerlendirmeye başlasam iyi olur kendimce.

öncelikle istatistiksel olarak galatasarayın kaybettiği haftaları boş geçen bir fenerbahçenin özellikle webo ve gökhan gönül'ün eksikliğinde gol sıkıntısı çekebileceğini düşünüyordum. maça da neredeyse 1-0 geride başlayan fenerbahçe, beraberlik golünü atan -muazzam goldü- ve o dakikaya kadar en iyi oynayan oyuncusu emrenin de sakatlanmasıyla üstün oynadığı maçta oyun inisiyatifini kaybeder gibi oldu. zira emre kadar takımı ileriye taşıyan bir oyuncunun girmesi gerekirken -ki bu salih uçan olabilirdi- oyuna mehmet topal girdi. aykut kocaman son haftalarda iyi işleyen sistemini bozmamak adına, topuzu bekte, semihi ilerde kullanmayı tercih etti. muhtemelen oyunun ilk çeyreği olması hasebiyle de tercihini topaldan yana kullandı.

fenerbahçenin ikinci golünde çok küçük de olsa bir temas var ama bu faulü gerektirecek boyutta mı bilmiyorum, hakem hocaları yorumlasın, benim kanaatim henüz carson topu bloke etmediği için golün nizami olduğudur ama vermeseydi hakem bişey diyemezdim. fenerbahçe öne geçtikten sonra ligde en doğru oynayan takım haline geldi. aykut kocamanı her fırsatta eleştiriyoruz, yerden yere vuruyoruz belki ama takıma özellikle bir turnuva sürecinde sahip olunması gereken şeylerden birini kazandırdı. plzen maçında da tam saha defans yapmayı başardı. ironi yapmıyorum, takımın geri yaslanmasını ben de sevmiyorum ama akıllı alan savunması ve etkin kontra hücumlar yapmayı öğrenmek bizim için artı değer. uefada da eğer biyere gidecekse takım, bu prensiple gidecektir.

christian, yine dolaşıyor dediğimiz anda sow'a çok iyi bir pas attı ve 4. gol geldi. bunun öncesinde nihayet kuyt da kendisine sabreden aykut kocaman ve taraftara golle geri dönerek üstündeki ölü toprağını attı, bizi sevindirdi. semih tüm 11 başladığı maçlarda olduğu gibi yine etkisizdi. sow bu ligin en değerli oyuncularından birisi ve bunu gösterircesine oynadı yine. topuzun, sağ bekte çok aksadığı söylenemez.

yalnız birşeye kafam takıldı. maç 4-1 iken oyuna neden hala egemen giriyor? lan arkadaş, çıkaracağın adamı çıkar oyuna oyuncu sokma anlarım da egemen ne arkadaş? o beykanlar, recepler, salihler son 5 dakika sahada olmayı hiç mi haketmiyorlar? bir bilen varsa bana da izah etsin.

bu entry burada biter ve gelsin pazartesi sendromu.

devamını okuyayım »
10.03.2013 21:04