habercik

  • 470
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

trabzonspor 50. yıl logo yarışması rezaleti

aynı yarışmada aynı rezalet çok yakın bir arkadaşımın başına gelmiştir.

şöyle ki;

trabzon'da doğup büyümüş, ama üniversitede istanbul'a gelmiş arkadaşlarız biz. grafik tasarım işlerinden harika anlayan bu dostuma, bu yarışmayı duyar duymaz haber verdim. "neden olmasın" dedim. çünkü harika şeyler yapabileceğine inancım her zaman vardı. nitekim ofisime ait logoyu bile kendisi çizmişti ve de her gören çok beğeniyordu. piyasadaki tecrübesi de muazzamdı.

bu arkadaşım önce reddetti. "bize yedirmezler" dedi. ikna etmek için 2 gün boyunca uğraştım. defalarca kez aradım. her seferinde "abi hak etsem bile bana yedirmezler" dedi. neyse 5-10 aramanın ardından kabul etti. 2 gün 2 gece çalıştı. taslağı bana gönderdi. görür görmez "işte bu" dedim. bir iki ufak düzeltmeden sonra logoların yüklenebileceği günü beklemeye başladık.

aradan 2-3 gün geçti, tabi ben logo yüklendi sanıyorum, aradım arkadaşı.. "yükledin mi logoyu" diye sordum. "abi yükledim ama henüz yayınlanmadı" diye cevap verdi. ben hemen "kulübü arayalım, olur mu öyle şey" deyince de, boşver abi, herzamanki şeyler işte, gerek yok" dedi. bir yandan kulübün sitesinde logolar yayınlanıyor, yayınlanan logolar 200-300 beğeni alıyor; ulan bizim logo halen yok sitede. neyse, arayalım dedik kulübü, aramış arkadaş; verilen cevap, sırayla yüklüyoruz falan filan.. nitekim logo 6 ekim günü, yarışmanın son günü halen daha yüklenmemişti.. tabi bunun lugatteki yeri belli "düz orospu çocukluğu!!"

şimdi sen kalkacaksın, bana güzel yönetim, akıllı hamleler falan diye bişeler anlatacaksın, ben de bundan sonra sana inanacağım öyle mi sevgili yönetim?? bir yarışmayı düzenleyebileceksen düzenlersin; beceremeyeceksen hiç düzenlemeyeceksin!! sonra gelip de bana masal anlatmaya çalışacaksın, ben de bunu yiyeceğim öyle mi?? "emek hırsızlığı" diyorsun, "şike" diyorsun; peki emek hırsızlığı ile şike ile suçladıklarından ne farkın var senin?? bana söyler misin?? sen daha kendi taraftarının hakkını yemekte beis görmezken, ben sana nasıl inanayım, nasıl destek vereyim ey muharrem usta!! bundan sonra tüm yönetiminle birlikte balonun önde gidenisin.. geçmiş olsun!!

şimdi o eşe dosta kazandıracağın 50. yıl logonu al da bir yerinize monte edin çakallar.. ha bu arada, kulübe yakın kişilerin eşinin çocuğunun nasıl desteklendiğini de görmüyor değiliz. bu kafa yapınız var olduğu sürece bir halta yaramayacaksınız..

hadi tosuncuklarınızla kombine loca satmaya devam!

devamını okuyayım »
07.10.2016 00:13