hacker amca

  • 496
  • 14
  • 5
  • 0
  • 4 gün önce

140journos'un sakın kader deme videosu

videonun kalitesine edecek tek bir sözüm yok. gerçekten inanılmaz çekim anları, başarılı kurgu söz konusu. söylemler de nispeten güzel. sondaki anıtkabir sahnesi de genele çağrı.

gelelim videonun içeriğine, evet ali babacan beyfendi mi beyfendi. dolu bir insan mı yani kendini geliştirmiş bir insan mı evet. üslubu düzgün mü kesinlikle evet. eğitimi odtü mü, evet. hiçbir sözüm yok bunlara. zekasına hiçbir diyemem odtü endüstriyi 4.0 ile bitirmiş bir insandan bahsediyoruz burada.

ancaaaak ayrılık niyeti, düşüncesi, söylemleri hep fetö ile aranın bozulduğu döneme denk geliyor. tesadüf mü ? siyasette tesadüf olmaz. (bkz: ahmet davutoğlu)nun el çektirilmesine nasıl da kızgın ki o da cemaatlere yakındır.

ya da o zaman ki genç yaşında bu oluşumun içinde yer alıp nasıl kurucu üye oldu ???

başa gelse, ilk başta güzel işler yapar ama sonrası mevcut düzen gibi olur. bu insanlar değişmez. ali babacan’ın halası hatice babacan 1967 senesinde ankara üniversitesi dil tarih coğrafya fakültesinde okurken okula türbanla gidip gelmeye başlamış ve bunun öncüsü olmuştur. kimsenin inancına söylemine lafım yok ama yıllarca beslendikleri mağdur edebiyatı böyle başlatıldı. can çıkar huy çıkmaz bunlar da sömürür.

gelen mesajlar üzerine edit: türban insanlık hakkı nasıl öyle dersin falan tabi diğerlerine verecek hiçbir cevabı ya da söylemi yok. bakın bu işin türkiye’deki öncülerinden birisi ali babacanın halası. bu tesadüf mü ? yapmayın hadi diyelim ki tesadüf. zamanında yasak olan bir şey. neden illa zorladılar planlı bir şekilde ? bunun cevabı nerede ? camiler mi kaplıydı yıllarca ? hacca mı gidilemedi ? oruç mu tutuklamadı ? hepsi cumhuriyetin ilk yıllarından beri özgürce yapılıyordu. türban diye diretmek daha doğrusu birilerin önderliğinde bunu dile getirip mevzu yapmak bilinçliydi.

yasaksa zorlamazsın. adam öldürmek de hem günah hem suç o zaman insani olarak sevmediğim, müslüman olmayan birini öldürelim buna da hak diyelim size göre cihat aynı mantık.

devamını okuyayım »