hademe

  • 283
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

boşanma oranlarının artma sebepleri

bir insanla tek vucut olamamak , senin paran, senin araban, seninkiler gibi kopukluklar olduğu sürece insanlar boşanır, evlilik tek vucut olmaktır gerçekten. insanlar internet, tv gibi nedenlerle sürekli hayali ilişkilere özeniyor ilk başlarda güzel giden ilişki, zamanla kişiler gerçek yüzlerini gösterdikçe dağılıyor.

saçma sapan evlilik adetleri yüzünden gerek kendi özentisi, gerek ailesinin ısrarı yüzünden kızlar hep bir prens bekliyor. pahalı ev eşyaları, pahalı takılar bir kere evleniyorum saçmalığı vs borç harç ile evleniliyor. gelinler ya da damatlar eve gelen dangalak misafirlere saçma sapan eşyalarını gösterip bununla hava atmak istiyor. sosyal paylaşımda kendilerini prens ve prenses gibi gösterip çevresine bunu paylaşmak tek amaçları oluyor.

sonradan hayatın, evliliğin başlaması ile aylar önce gelinliğiyle ya da damatlığıyla olan çiftin karşısında atletle, pijama ile oturduğunu gece horladığını gören çiftler o hayal aleminden çıkıyorlar. evet evliliği düğünden, yılışık sevgi gösterilerinden sanan çiftler en kolayından birbirlerinden vazgeçip boşanıyorlar. sonuç o artık tanıdığım kişi değildi ouyor.

20 bin tl'ye salon takımı, 18 bin tl'ye mutfak takımı alan çok mutlu, yılışık sevgilililer vardı tanıdığım. en güzel düğünü en güzel nişanı yaptılar ama bu evlilik 6 ay sürdü. borçlar ve insanların gerçek yüzleri o çifti ayırdı.

ayrıca 1+1 ev kiralayıp sadece kuru nikahla evlenen ve şuan ucuz bir koltukta sarılarak film izleyen 4 yıllık evliler de var. tek vucut olmayı bildiler hep bizim diye konuştular :)

debe editi: arkadaşlar o kadar imla hatalı , anlatım bozuklukları olan bir yazı yazmışım ki sonradan okuyunca ne anlatmak istediğimi zor anladım. biraz düzeltmeye çalıştım , teşekkürler uzun sözlük yaşamımda çok aşağılarda da olsa debeye girmiş oldum

devamını okuyayım »
18.11.2015 18:08