hain erkek kanuni

  • 416
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

metin feyzioğlu

münevver karabulut davası'nda nida garipoğlu'nun avukatlığını yapmış olmasıyla aktrolleri memnun eden zat.

herifi, bir avukat olarak eli kanlı katillerle aptal aptal bir tutacağınıza açın bir bakın amına koyim, ne olmuş. yukarıda da söylediğim gibi münevver karabulut davasında nida garipoğlu'nun vekilliğini üstlenmiştir ve cinayette müvekkilinin dahli bulunmadığını iddia etmiştir. cinayeti reddetmemiş, cem garipoğlu'nun katil olmadığını veya ceza almaması gerektiğini ispata uğraşmamış; yalnızca nida garipoğlu'nun olay sırasında orada bulunmadığını iddia etmiştir. yani cem'i değil, babasını savunmuştur.

bu noktada şunu özellikle belirteyim ki, münevver karabulut cinayeti baştan aşağı iğrenç bir olaydır. gencecik bir kızın hayatı karartıldığı yetmiyormuş gibi, münevver'in acılı ailesinin bile üstüne oynamaya çalışıldı o süreçte ama metin feyzioğlu'nu bu kirli sürece dahilmiş gibi göstermek, herhangi bir elle tutulur argümanınız yoksa en basitinden suçtur. savunma hakkı tabi ki kutsaldır ama bunun da ötesinde metin feyzioğlu gibi göz önünde olan biri, gerçekten inanmamış olsa asla bu kadar sansasyonel bir davada vekilliğe soyunmazdı. kendini ispat etmeye veya böyle riskli bir işten gelecek paraya mı kaldı bu adam? çok şey değil, biraz düşünmek gerekir bu konu üstüne.

tayyip bey ile yaşadığı mevzuya gelirsek; illa maruz kaldığı sözlü saldırıya aynı dilden cevap mı vermesi gerekirdi yani, anlayamadım? zaten tayyip erdoğan'ı bir konuşma metniyle o kadar kudurtarak doğru yere temas etmiş olduğunu gösterdi herkese; bir de orada her ne olursa olsun bu ülkenin başbakanı olan biriyle laf dalaşına girmemiş olmasını son derece yerinde buluyorum açıkçası.

devamını okuyayım »
13.05.2014 12:21