hakki bullet

  • battal gazi (351)
  • 720
  • 22
  • 7
  • 0
  • 4 gün önce

tayfun demir

youtube'da şehirden köye göç edip pişman olan tipleri izleyip alay ederken birkaç defa videolarına denk gelip "ne anlatıyor lan bu ibiş" diye muhtar pozisyonunda dinlemiştim ve ilgimi pek çekmemişti. eli az para gördüğü an şehirdeki konforlu yaşamını bırakıp çamurda debelenmeye gidince huzuru bulacağını sanan orta sınıf mensubu sözde romantik özde aptal beyaz yakalılar alay etmek dışında hiçbir zaman ilgimi çekmemiştir zaten. prensip olarak köylere, köylülük konseptine ve bunu övenlere gıcığım. köyde yaşamak bir boka benzese köyden kente göç diye bir olgu olmazdı zaten ama neyse, herkesin hayatına kimse karışamaz sonuçta. sığır boku temizlemekten zevk alan da vardır belki, bilemeyiz.

bunun dışında o kadar fazla hayvan beslemesi ilginç gelmişti ama hayvan besleyen bir dolu sosyopat da gördüğüm için "ayyy hayvan seviyorsa iyidir" saflığına girmeyip, "hay romantizmine sokayım" düşüncesi ile "bu kanalı bana önerme" butonuna tıklayarak kendisini çamuru ile baş başa bırakmıştım.

adam meğer hepten rol yapıyormuş ve taşak geçtiğim kitleyi tokatlamanın derdindeymiş iyi mi? ahahahah, arada geyik olsun diye "niyeti bozsak ne çarparız şunları" falan diyordum arkadaşlarıma; adam az daha eyleme döküyormuş. hatta youtube, bağış mağış yollu dökmüş de diyebiliriz ama asıl voleyi vuramamış neyse ki. yalnız bakıyorum da bazı salakları müridi yapmış, hala inanmıyorlar adamın dolandırıcı olduğuna. böyleleri hak ediyorlar cidden çarpılmayı. adamın hakkında kesinleşmiş hapis cezası var lan, daha ne olmasını bekliyorlar cidden merak ediyorum.

oğlum adam sizin gerzo hayallerinizi fark edip "ben bu malları dürterim" mottosu ile yola koyulmuş ve epey de mesafe almışken sözlükteki kendinden daha zeki yazarlarla polemiğe girince baltayı taşa vurmuş işte. zaten emlak vs derken yarattığı ütopyaya milleti ortak etseydi soluğu kim bilir hangi ülkede alacaktı.

o değil de bu sene iyi kolpacı yaptı he. covid movid derken insanlar evde sıkıntıdan araştırmacı gazeteciliğe başladılar. sayalım hemen:

(bkz: akilah azra kohen)
(bkz: ritsos)
(bkz: barış balcı)
(bkz: angel cengiz şıklaroğlu)

sözlükle de bir kere daha gurur duydum, serkan anılır, hasan cihat örter ve 5 yılda 270 makale yazan akademisyen'in foyalarını da buradaki yazarlar ortaya çıkartmışlardı.

neyse, hadi hayırlı tıraşlar. her sakallının eline de "dedem" diye sarılmayın bundan sonra.

devamını okuyayım »