hal koylamasi

  • 13
  • 3
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

çocuğunun eşcinsel olduğunu öğrenen baba

boşanmış ebeveynlere sahip olan bir eşcinsel olarak , babamı pek tanıyamadım. o da çok ilgilenmedi zaten bizimle.
baba figürü olarak bir adet abim vardı , kendisine üniversiteden sonra açıldım ve karşılığında inanılmaz tepkiler aldım. mükemmel bir ilişkimiz var mıydı daha öncesinde , tartışılır. fakat o gün yaşadıklarımı hala unutamıyorum. ölümle tehdit edildim , yurtdışına defolup gitmem söylendi , ismimi soyismimi değiştirmem istendi , anne ve diğer akrabalarla kesinlikle iletişime geçmememi üstüne basa basa söyledi. inanmayacaksınız ama o anda öyle güçlüydüm ki , bunların hepsini kabul ettim. kendimin farkına vardığımdan beri kendimden zaten vazgeçmiş gibi yaşıyordum , gençliğimi ve hayatımın geri kalan bölümünü rol yaparak geçiremezdim. bunların hiçbiri gerçekleşmedi tabi ama abimle bir daha eskisi gibi olamadık , bir iki cümle sene içerisinde konuşuluyorsa anca konuşuluyordur zorunluluktan. size söylüyorum sevgili insanlar :
- eşcinsellik tercih değil yönelimdir , ben en minik olduğum dönemde bile erkeklerden hoşlandığımı biliyordum.
- heteroseksüelliğin nedeni nasıl bilinmiyorsa homoseksüelliğin de nedeni bilinmiyor. ( çeşitli araştırmalar var ama araştırma yani )
- freud tanımlamaları ile olayı bilimselleştirmeye çalışmayın , freud’un her yaptığı saptama %100 doğrudur diyemeyiz.
- küçükken erkek figürü görmediğin için böyle oldun , annenle çok takılmışsın ondan böyle oldun , tacize mi uğradın? , tecavüz mü yoksa? ... tarzında şeyler bomboş argümanlar.
- isterseniz kabul edin , isterseniz etmeyin yaşadığımız hayat devam edecek. sizle ya da sizsiz. çocuğunuz olmadan yaşamayı göze alıyorsanız devam edin fobik davranmaya , çocuğunuz sizin projeniz değil.
- şu anda bu uzun yazıyı yazıyorum ama daha önemli sorunlarım var yani sizin pek umrunuzda değil sanırım ama seksten başka birşey düşünmeyen sığırlar olarak. kira , faturalar , gelecek kaygısı , işsizlik zart zurt...

son olarak alışın heryerdeyiz , belki patronuz , belki işçi , belki bakkal , belki ceo , belki tasarımcı , belki otobüs şoförü. hayatı zorlaştırmayalım , dayanışmayla birbirimizin yaralarını saralım. öfke kusmak , şiddet göstermek bunlar yarar sağlamaz.

devamını okuyayım »
12.01.2019 07:14