hamsi kusu

  • 1206
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

how i met your mother

--- 7x03 spoiler ---

ted'in bölüm sonunda söyledikleri iki şeye işaret ediyor olabilir. birincisi robin'in bir şekilde gruptan uzaklaşması-ki bu diziden ayrılması anlamına gelir. yapımcıların böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. ikinci ihtimal ise robin'in evlenip ted ile ilişkisinden kalan kırıntıları artık tamamen süpürmesi. "40 yaşına geldiğimizde hala bekarsak birbirimizle evleniriz" tarzı bir anlaşmanın var olması bile aralarında hala bir şeyler olduğunun göstergesi bence. bu nedenle bu işin tamamen çözülmesi lazım, şu aşamada da tek çözüm robin'in evlenmesi.

robin'in evleneceği kişi muhtemelen barney olacak. nora'yı sezon boyunca barney'nin aklını çelmesi için diziye koymuşlar gibi duruyor. ama en sonunda barney ile robin bir şekilde bir araya gelecekler. şu meşhur "anne"nin tam bu noktada ortaya çıkacak olması da çok anlamlı duruyor. ted için robin kapısının tamamen kapanacağı muhtemel bir barney-robin düğününde anneyle tanışması, şimdiye kadar dizide itinayla işlenen "kader", "doğru zamanda doğru kişiyle karşılaşma" kavramlarının daha da anlam kazanmasını sağlayacak.

zanshin'in bahsettiği gibi anne, barney'nin kardeşi olursa olay örgüsünde her şey yerli yerine oturacak. çünkü, ted'in barney ile robin'in düğününde daha önce hiç tanışmadığı birisiyle karşılaşması çok zor. bu ancak barney'nin kardeşi gibi, aslında hep yakınında olmuş, ama bir şekilde kaderin yollarını kesiştirmesi hep ertelenmiş bir kişi olabilir.

her şey bittiği zaman da "barney küçükken natural history museum'daki mavi balinayı devirmese ve babası onu terk etmeseydi, o gün barney ile aynı anda, aynı tuvalete girip pisuvara işerken tanışmasaydık, barney yıllar sonra babasına kavuşmasaydı ve ailesini düğüne davet etmeseydi, annenizle hiç tanışmamış olacaktık" gibi yine "kader"e atıfta bulunan bir sahneyle karşımıza çıkmaları muhtemel. bu noktada da senaristler, "tamam, biz 5 arkadaşın sevgi ve dostlukla bezeli güzel hikayesini anlattık ama dizinin ismine de sadık kaldık. yani bu anlattıklarımızın hepsi aslında anneyle tanışma yolunda birer adımdı" gibi bir mesaj vererek diziyi sonlandırabilirler.

--- 7x03 spoiler ---

devamını okuyayım »
27.09.2011 15:46