hani marjinal bizdik

  • 394
  • 14
  • 1
  • 0
  • dün

türkiye tatili erdoğan'ı desteklemektir

tam olarak neye kızdığımızı anlamadığım olaydır.

adamlarla psikolojik bağı koparmak için yıllardır yapmadığımız kalmadı. stadlarda adamların en acı gününü ıslıkladık, ab'ye ait ne kadar ilke varsa hepsiyle yıllardır hükumet seçilmişleri ağzıyla, medyasıyla, meclisiyle, diplomasisiyle didişiyoruz, elimizde bir göçmen kozu var diye koymadığımız posta kalmadı, özellikle akp'li vatandaş her gün nefret kusuyor, iki tane göçmen göndereceğiz tehdidiyle demediğimizi bırakmıyoruz, saraydaki her gün kükrüyor, "eyyy ab, sen kimsin?" diyor alkışlıyoruz, kısacası ne kadar bağ varsa koparmak için hırçınlaşıyoruz, sonra "ab neden bu kadar iki yüzlü".

ab'yi sevmek, ilkelerini benzimsemek zorunda değilsiniz, bu saygı duyulabilecek bir tercih ancak sen adamların birliği'ne girmek için tahhütlerde bulun, ilkelerini çiğne, sonra "iki yüzlü avrupa". e bu adamlar bugün böyle olmadılar ki, hep böylelerdi. hem gidip adamın mahallesinde oynamak istiyorsun hem kuralları ben koyayım diyorsun. çomarlık bu ülkenin kaderi olmamalıydı.

senin ab'deki terör saldırılarındaki selefi, cihadist tutumunu avrupa yapsa bugün ülkende bir tane avrupa'lı barındırmazdın, dua et de senin yazın ülkeye gelip "avrupa bitti abi haçlı tohumları bunlar" diyip avrupa'ya dönünce 3 kuruş daha fazla yardım almak için türlü taklalar atan beygirlerini ülkelerinden kovmuyorlar.

bir sürü avrupalı tanırım, orada yaşayan türklerden daha fazla, bu insanların devlet politikaları ile bu insanlar farklı. ekseriyetle zihinleri temiz insanlardır. kötülük, katakulli, iki yüzlülük, yalan dolan bilmezler, öz güvenlerine, cesaretlerine gıpta edersiniz. ben fransa yerinde olsam şu stadyumda ıslıklama olayından sonra ülkede türk bırakmazdım o kadar net söylüyorum.

yani bunu ben anlamıyorum pek. 15 tane ülke gezdim, bir çoğunda temaslarım yoğun oldu, sana ışid destekçisi gözüyle bakıyorlar ve sen bu algıyı yönetmeyi geçtim, pekiştirmek için ne kadar aşırılık varsa yapıyorsun, kendini temize çıkarmak zorundasın sevgili akp'li arkadaşım. ellerinde olsa seni avrupa'ya bile almayacak adamlara kızıyorsun billboardda neden böyle yazdılar diye. yani hem kel hem fodul, bir dönüp aynaya bakması lazım bu ülkenin.

peşin edit: geri kalan girdileri okuyorum da, kaddafi örnekleri mi dersin, "rte'ye sempati duyacam bunlar yüzünden"ler mi dersin, "içerisinden bir adet hitler çıkaran ülke" çıkarımları mı dersin....vs sözlüğün ve dolayısıyla da ülkenin paçalarından cehelet akıyor.

ülkedeki ortalama bu, ülkenin hal-i pür melaline şaşırmıyorum artık boktan beter dünyanızda ne haliniz varsa görün.

edit: imla

edit: ülkede açık ara en anlamadığım tepki şu "abi kol kırılır yen içinde kalır, içimizde kötü olsak da dışarı karşı birleşelim"ci yaklaşımdır. o kadar bağnaz, o kadar kapalı, o kadar güven eksiliğini yansıtan, o kadar kişiliksiz bir yaklaşım ki bu. yahu 2016 yılında yaşıyorsun, tüketimin adına bir ay sonra ne yiyeceğine karar veren adamları işaret ederek "bizim almanlara rezil etti bu hainler" kadar dip bir yaklaşım olabilir mi yahu? elin adamı senin ne bok olduğunu, ne zaman neye hangi sığırlığınla cevap vereceğini bilmiyor mu sanıyorsunuz? çıkın dünyayı görün, kendi dar, aciz dünyanızdan göremiyorsunuz dünyanın nereye gittiğini, neymiş "bir sorun varsa da biz içimizde çözelim". he çok çözüyorsun, aferin, dört başın mamur, refahtan göklere çıkıyorsun da üzerine "avrupa önce kendi haline baksın!!1!!1"

yahu senin milletinden milyonlarca insan gidip orada para kazanıp ülkemdeki aç aileme bakayım, daha iyi bir hayatım olsun diye amelelik yapıyor, hala hem kel hem fodul. açın kabadayısı haspam, e avrupa çöküyorsa, bitiyorsa dön evine, neden 3. katmandasın orada hala?

cehalet çok kötü, cehaletin hakim motivasyon olması ise başlı başına kanaat soykırımı.

devamını okuyayım »
31.07.2016 14:09