hanrygale

  • azimli
  • energizer tavşanı (784)
  • 1316
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

28 ekim'in yarım gün tatil olması

sikik rutinlerin arasına sıkışmış bir hafta içi tatiline giden yolun en yarrak kısmı. yarım gün gelince bir faydam dokunacağını bilsem yine sorun değil de, 9-12 mesaide bilgisayar açtığına değmiyoru mınıskim. yarım saat geç kaldım, yarım saat çay, poaça, sabah geyiği üçgeninde yedik, kaldı iki saat. kenarda dursun diyerek yarım saat de bu entry'nin çekimlerini tamamlasam, on dakika da montajına ayırsam kaldı bir buçuk saat. bir buçuk saatte tek seanslık porno keyfi bitmez lan.

bu yarım günlük mesaiyle neyi hedefledik acaba? departmanda iş yapan bir herifçioğlu yok. herkes internetten bir şeyler kapızlama derdinde. biri ucuz saat bulmuş 60 puntoyla ''oha lan'' manşeti attı az önce, saat bulmadı sanki zamana tepki koydu. biri, yarım saattir sevgilisiyle konuşuyor ve ilişkilerinde önümüzdeki beş yıllık kalkınma planlarını bütün detayıyla biliyorum, biri bilgisayar ekranına kıpırdamadan bakıyor ve gözleri açık bir şekilde uyumayı başararak saygıyı hakediyor.

bir de buna ankara'nın gotham city masaüstü arka planı eklenince, değil iş yapmak masaüstüne sağ tıklamak bile zulüm geliyor. bütün hafta yağmur yerine, yüksek hızla güneş ışığı torrentlerini indirip, ''buraya çıkar'' diyen ankara bile, bugün tepkisini yağmur ve güneşsizliğiyle gösteriyor.

yarım gün mesai için beni sabahın köründe tıraş olmak zorunda bırakan iş kanunu imzalayan ellere küfür etmemem için akp ilçe gençlik kolları başkanı olmam lazım müdür. yarım gün izin isteyeyim en azından memlekete gider biraz para yapar dönerim diye düşünüp, dün müdürden izin istedim. ''hah bir sen kaldıydın izin istemeyen tek başıma mı çalışcam lan yarın'' manşetiyle konuyu kapattı. şimdi önümüzde sıkıntılı bir iki saat var. sergen yalçın olsan katlanılmaz amınakoyim.

ağır roman'daki şarapçılara döndüm mınıskim; ''çıkarın bizi buradan!!!''

devamını okuyayım »
28.10.2010 10:19