happythankyoumoreplease

  • 10
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

pelin batu

pelin sana divanımdan 43 yıllık yaşamının fikriyatını özetleyen bir müseddes armağan ediyorum. belki de bu, 43 yıllık yaşamında adına yazılmış ilk şiir olabilir;

kadın hakları kadın hakları kadın hakları kadın kadın,
kadın hakları kadın hakları kadın hakları kadın kadın,
kadın hakları kadın hakları kadın hakları kadın kadın,
kadın hakları kadın hakları kadın hakları kadın kadın,
kadın hakları kadın hakları kadın hakları kadın kadın,
kadın hakları kadın hakları kadın hakları kadın kadın.

ah be pelincim. kadın da kadın, kadın da kadın diye diye harap ettin hayatını. pelin bak, feminazizim insanlık suçudur, vebadır, modern ispanyol gribidir. dervişe sormuşlar karşındakini nasıl bilirsin diye, kendim gibi demiş. ah pelin ah! eski eski konteslerin, sultanların biyografilerini okuyunca, onlarla 21. yy kadınlarını bir tutuyorsun. o kadınlarla bugünün kadınları (%94'ü) arasındaki tek ortak nokta, cinsiyet olarak dişi olarak sınıflandırılmaları. geçti o dönemler. her şey eskir.

21. yy kadınının entelektüel derinliği kürk mantolu madonna'yı geçmez. o da havadır haaa yoksa raif efendi şimdi yaşasa, sümsük diye suratına bakmazlar. affedersin ama adama boka bakar gibi bakarlar. bunların gözünde sabahattin ali, kahve fincanının yanına konan tuzluktur, dekordur, insta figürüdür. günümüzün kadınları, ayak tırnağına kadar cehaletin timsali olmuş ortadoğulu bir kasabı, alfa erkek olarak görüyorlar pelincim.

bak pelin, okuldayken bir kızla tanışmıştım. inanır mısın, kız bana à la recherche du temps perdu'den bahsetti. nutkum tutuldu, beynimde şimşekler çaktı. kendi kendime allah ne kadar süper lan dedim. öyle ya gökte aradığımı karşımda bulmuştum. kızı şöyle süzünce daha bir havalı gelmişti. sonrasında sadece adını bildiğini, konusunun ilgi çekici filan olduğundan bahsetti. ilgisini çekmişmiş. yani aslında her şey olmasa da bu da bir şeydi sonuçta ama neyse. sonuçta yine elde var sıfır.

velhasıl kelam şu kadın meriçliğin olmasa fena biri değilsin ama çok çok erken doğmuşsun.

son olarak 400 kilo kitaptan fransızca 1-2 kilo paslasan da fena olmaz.

sana divanımdan aktardığım şiirimin üstüne sertab erener'den mecbursun adlı şarkıyı armağan ediyorum.

devamını okuyayım »