harrods

  • azimli
  • hırçın golcü (262)
  • 1242
  • 17
  • 2
  • 0
  • dün

beyazıt'tan sirkeci'ye aylak aylak yürümek

istanbul un guncellenen gelenekselligini hissetmektir.

bu garip başlık altına, 40 tan fazla entry girilmesi garipsenebilir ancak koleksiyonerler (pul, para, kitap, saat, v.b.) ve vintage meraklısı aylaklar için soyle de bir rota var.

beyazıt sahaflar kapısı girişindeki bit pazarında dolaşmak, sonrasında kitapçıları kolaçan etmek.
kapalı çarşı girişi sonrasında ; ister dericiler kısmı dolaşılır
ister anacadde uzerinden bedestene varılır. burada bayanlar için gümüş takı zenginliği;
erkekler içinse hislon dan * * * * * * * ** vacheron constantin e kadar her markadan vintage saat ve diğer eşyalar mevcuttur.

nuriosmaniye kapısından mahmutpaşaya doğru vitesi boşa aldınız mı “parduse lazım mı abla” soylemleri ile tahtakale telefon sokagina varılır eski şaşalı gunleri yoktur. ama tum kullanılmis arac teyipleri ve telsiz telefonlar jelatinlenmis yeni saf sahiplerini beklemektedir.

demirhindi içme yeri, ali muhiddin hacı bekir’dir. ne buluyorsun bu sirkeci’de diyen ev halkını susturmak icin lokum da alınabilir.

dogubank harmanlanır, 4g li telefon var mı ? sorusuyla ukalalık ederseniz kac tane alacaksın diye cevabı yapıştırırlar. belki yuzde bir daha ucuz secenek icin altınhan dolasilir buradan konyalıya gecilir en kaliteli acıbadem alınır gobegi olmayanlar icin borekleri ve pizası harikadır.

konyalının yemek bölümü hesaplı mıdır ? diyenler icin ucuz olmadıgı soylemek lazım. marketteki 70 kurusluk yogurt burada 500 kurustur sebebi comlektedir. ev halkının sipariş ettiği karınca yağı mısırçarşısında aranır. cok prestijli arkadaşın varsa, al hamdiye götür. görsün manzarayı düşsün dibi. yeraltı gecidinden iskeleler kısmına gecerken cepcilere dikkat en sonunda balık yiyen insanları seyredebilir veya arasına karışabilirsin. deniz kıyısında: "kopruye dogru olan goruntu" hafızaya alınır veya hafızadan geri cagrilir eski filimlerdeki eşleşmeleri anımsanır.

yanınızda misafiriniz varsa bu rotanın alternatifi için divanyolu sultanahmet , gülhane parkı, sirkeci + kavak vapuru düşünülebilir.

devamını okuyayım »