hatasizcoololmaz

  • 2910
  • 29
  • 8
  • 0
  • dün

recep tayyip erdoğan

ur...

bildiğin ur lan! tümör yani.

habis... yani kötü huylu metastaz yapıyor, yayılıyor. kendini kopyalayıp, kendinden daha küçük ve ucuz kopyalarını saçıyor her yere. osmanlıyı bitiren, ortadoğuyu bok çukuru haline getiren ve nesillerdir değişmeyen problemlerimizin semptomu. yaklaşık 18 milyon küçük kopyasıyla anadolunun kanseri...

bir hastalıkla mücadele etmenin, iyileşebilmenin ilk ve kesin şartı onu kabullenmektir. hiç bir kanser hastasını "aman morali bozulmasın" diyerek hastalığıyla yüzleştirmeden aspirinle iyileştiremezsiniz.

biz süper güç değiliz, merkel erdoğana aşık değil ya da üçüncü köprüyü kıskanmıyor, dünyanın en güçlü 3. ordusu bizimki değil. büyük devletlerin iş bağladığı, ihale kopardığı ve kredisi her gün biraz daha düşen zavallı bir ülkeyiz.

eğitim sistemimiz fecaat ve akp döneminde iyice içine sıçıldı. insanımız kafasını dizi-survivor-ses yarışmaları-izdivaç ve kadın programları arasından çıkarıp etrafa bakmıyor bile.

siyasilerin ağzında sakız "ayy doksanlara dönmeyelim" iyi de güzel kardeşim sen 2010-2020 lerin kafasıyla yönetmiyorsunki ülkeyi! doksanların hükümetisin sen!

doksanlarda da hayat pahalıydı~şimdi de pahalı,
doksanlarda da hastanelerde kuyruklar vardı~şimdi de var,
doksanlarda da terör-şehit haberleri vardı|~şimdi de var.
doksanlarda da vergiler kol gibiydi~şimdi de öyle.

peki sen doksanlara dönmemek için ne yaptın?
seçim barajını mı düşürdün?
eğitim kalitesini mi arttırdın?
üretim odaklı bir ekonomi mi yarattın?
vergilerimi düşürdün?
uluslararası piyasada yükselen markalar mı ortaya koydun?
naptın abi bi deyiver allah aşkına!

bizim vergilerden 1.5 katrilyonluk saray yaptırdın, 8 katrilyon tl örtülü ödenek harcaması yaptın, bugün paralel diye lanetlediğin gülencileri devletin en tepelerine sen yerleştirdin, milyonlarca suriyeliyi kontrolsüz şekilde şehirlere yerleştirdin.

şimdi her insanın kendi aklına karşı bir namus borcu olduğunu düşünerek soruyorum:

apoyla görüşmeleri mhpliler mi yaptı?
suriyelileri chpliler mi getirdi?
seçim barajını düşürecektin de hdpliler mi engel oldu?
yerli uçak-bilgisayar- ilaç fabrikası kurdun da geziciler mi bombaladı?

düzeltme ve debe editi: yazar dostumuz ahbual mesaj attı rica etti (bkz: şehit selahaddin esin ilkokulu yardım kampanyası) kendisine ve vakit ayırıp okuyan-favlayan tüm sözlükdaşlarıma teşekkür ediyorum.

devamını okuyayım »
06.10.2015 06:13