hayati yasayan adam

  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

bütün entry'lerini silen yazarlar listesi

2003'ten beri okuyucu, 2007'den beri yazarı olduğum sözlüğü terk etmem için gereken kıvılcımı çakmışlar. sözlük sayesinde nice insanlarla tanıştım, fırsatım oldu sourberry'de radyo yayını yaptım, ekşi duyuru sayesinde sorularıma cevaplar buldum. nice kaliteli yazarın emeği sayesinde bilmediklerimi öğrendim.

sözlük yönetiminde keyfiyet hep vardı, kalite her gün bozuyordu, nice değerli yazar belki de tam bu yüzden bıraktı gitti. ben de yazmayı azalttım, sadece kalan bir kaç değerli yazarı okumaya devam ettim. `:(yeni gelenlerden de değerli arkadaşlar oldu elbette)`

isyan için niye bugünü bekledim peki? sözlüğün; üzerimizden para kazanması derdim olmadı hiçbir zaman. kaldı ki benim yazdığım 1200 entry, okyanusta bir damladır tahminimce. ancak ben yaptım olducu zihniyet, en son kalan sabrını taşırdı bir sürü insanın. nice yazar entry silerek protesto etti. kritik nokta şu: değer verdiğim yazarlar buraya yazmayı bırakırsa, benim de kalmamın bir anlamı yok. ben okur olarak onların gittiği yere giderim. bir çok mecraya dağılmış olabilirler, bu sadece takip etmeyi benim açımdan zorlaştırır. onlar emek verip bilgilerini sunmaya devam ettikçe, okur olarak ben de okumaya devam edeceğim. ileride başka bir platformda belki herkes yeniden bir araya gelir. o zamana kadar, yolun bundan sonrasına katırlarla devam edeceğiz, sorun değil.

hani bir cümle var, bilenler bilir: devrim vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi. ekşi sözlük'te bir zamanlar türk internet mecrası için bir devrim niteliğindeydi ve çok güzeldi. ancak artık o halini sonsuza kadar kaybettiğine ikna oldum. o zaman geriye denilecek tek bir söz kalıyor: so long and thanks for all the fish.

devamını okuyayım »