hdemirg

  • 88
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

türkiye'nin en yobaz şehri

--- alıntı ---

yobaz/yobazlık: kaba-saba, haşin, saldırgan, davranışları aşırılığa varan ve başkalarına baskı yapmaya yönelen, müsamahadan yoksun, düşüncelerinde aşırılığa kaçan kimse. kişinin sevdiği ve nefret ettiği şeylerde aşırılığa kaçması ve kendi bildiklerini tartışmasız doğru, başkalarınınkini de tartışmasız yanlış kabul etmesi
--- alıntı ---

yobaz olan iller, ülkeler, toplumlar değil insanlardır. yobazlık bir yaşam biçimidir. örnek verirken il ismi kullanmaktan da imtina eden biriyim. o illerde ülkelerde yaşayan insanların kalbini kırabilir bu durum.

biz ülke olarak, gelişmiş ülkelerin toplumları tarafından haksızlık edilip barbar, gelişmemiş ve ilkel olarak anılan bir topluluğuz. toplumumuz içerisindeki bence azınlıkta olan bu tip insanlar yüzünden bu algıya maruz kalmak en çok türkiye toplumunun canını acıtıyor diye düşünüyorum. bu duyguyu en çok hisseden insanların bu şekilde illeri genellemeleri herkes gibi beni de üzüyor.

düşünceler itibariyle bir insan dışarıya çok kapalı, zihni örümcek ağlarıyla dolu ve muhafazakar olabilir ya da ortalama bir dünya vatandaşına aşırı gelebilecek davranışlar sergileyip, o ortalama bireylere ahlaksızca gelecek hareketler içine girip allah'ın gönderdiği bütün kitaplara zıt yaşayabilir. yobazlık bu 2 tür insan grubunun, biz normal insanlara yaşam tarzlarını dayatmaları, duygu durumlarını yansıtmaları kısacası ağzımıza sıçmalarıdır. verdikleri oylardan ötürü de hiçbir insana yobaz yaftasını vuramam, daha çok kritere ihtiyaç var.

devamını okuyayım »