headshrinker

  • baldan tatlı (631)
  • 735
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

milli güvenlik dersine giren albay

4 vermişti bana uyuz herif. aslında sebebi benim aptallığımdı...
ilk sınavım kötü geçmişti, evde annemlere anlatırken babam -kıdemli albay- "kızım gelip konuşayım ya da sen git söyle benim babam şurda şöyle, selamları var de" demişti. "yuh dedim ya olmaz o kadar yalaka gibi ne o öyle, boşver çalışırım" dedim diğer sınava. n'oldu, çalışamadım tabi, gene düşük not aldım. artık bişeyler yapmam gerekiyordu. fırsat kollamaya başladım ve sınıfta askerlikle ilgili bi tartışma çıkınca cengaver gibi parmağımı kaldırıp söz aldım -babanın asker olduğunu söylüycem o da bana 5 vericek-. başladım saçmalamaya: "bence hocam, askerlik çok faydalı. mesela ben kızların da gitmesini, hayatı orada öğrenmesini çok istiyorum. bıdı bıdı vıdı.. ayrıca benim babam da bir asker olduğundan vıdı vıdı.."
adam sallamadı, halbuki ben "aa öyle mi, nerede çalışıyor, rütbesi ne?" falan demesini bekliyorum. kaynadı gitti bizim babanın kıdemliliği albaylığı, arkadaşlarımın gıcık gıcık gülmesi de cabası. artık bundan sonra yapacak tek bir şey kalıyordu.. o da sınava çalışmak değil sınavda kopya çekmek.
son sınav günü geldi çattı, adam her zamanki gibi sıraları ayırttı, başkasından bakmak çok zor hale geldi - fakat head bir asker kızı olduğundan olasılıkları hesaplamıştı ve bireysel kopyalarını çoktan fermuarlı hırka içerisine yapıştırmıştı-. soru cevaplarını da güzel yazmışım, yakama doğru duruyorlar, şöyle bir eğilsem, birazcık da açsam hırkanın içini rahat okuycam. işe koyulurken sinsice, adamın dik bakışlarını hissettim. gerindim, esnedim, tavana baktım, düşünüyomuş gibi yaptım - güya şüphelerini kaldırıcam-. biraz böyle oyalandıktan sonra baktım benimle ilgilenmiyor, gene eğildim öne doğru. güzel güzel yazmaya devam ederken çok yakınımdan bir ses - sanki dibimden- "onlar ne kızım?aç bakıyım?" dedi. açtım tabi, emre karşı mı gelinir. tüm suç unsurları cillop gibi ortada. sökmüştü bantları "hadi şimdi yap bakıyım" demişti. neyse ki kopyaları yazarken, aklımda kalmış, yazıvermiştim bişeyler.

aslında düşünüyorum da disipline bile verebilirmiş, demek ki anlamış o gün asker kızı olduğumu.

devamını okuyayım »
10.01.2006 23:53