heinz kamasunta

  • prezentabl (598)
  • 761
  • 3
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

hüseyin avni coş

tarafıma açtığı davayı kaybeden eski sakarya ve adana valisi, hali hazırda merkez valisi.

kendisini savunmak için bir avukatlık bürosundan, davasına iki avukat birden girebiliyor.

kendisi hakkında yazdığım, 12.11.2013 tarihli entry'm aşağıdaki gibiydi.

"adamın yaptıklarını okudum, bu adam resmen deccal aq. yeryüzüne inip, kıyameti başlatacak lucifer tam olarak türkiye'ye inmiş ve vali olmuş. her şey var, berlusconi'den daha beter. hahahah

tanım: bir türk büyüğü."

kendisi, beni dava etmiş. iki hafta önce sakarya asliye mahkemesinde hesaplaştık. tabi ki kendisi değil de vekilinin vekili gelmiştir.

yaptığım savunmada (avukat ve hakim adayı kardeşime sonsuz teşekkürler) anayasanın bana vermiş olduğu fikirlerimi yayma ve özgür eleştiri hakkımı kullandığımı; kendisinin vali olduğu için en ağır eleştiriyi kaldırması gerekirken ufak bir eleştiriyi bile kaldırmadan herkesi dava ettiğini anlattım. deccal kelimesinin tdk'da "yalancı" demek olduğunu ve kendisinin atatürk'ü anma töreninde halktan birisine "gavat" demesine rağmen bir gün sonra yaptığı "gavat demedim, kavas dedim" açıklamasıyla alenen yalan söylediğini belirttim. kanıtlarıyla birlikte mahkemeye sundum. dolayısıyla tdk'da da belirttiği gibi kendisine "deccal" ve hıristiyanlıkta karşılığı olan "lucifer" kelimelerinin bir hakaret olmadığını hem yazılı savunmamda hem de sözlü savunmam da belirttim.

karşıdaki avukat hanım yine de cezalandırılmamı talep edip "kendisi vali bey'i yakından tanımıyor" diyerek savunma yaptı.

vali bey'in hem silah tutuşunu hem de halka gavat deyişini iyi bildiğimizi eminim herkes biliyordur.

sonuç olarak eleştiri kapsamında "deccal" kelimesi değerlendirildi ve vali bey'in trafıma açtığı davadan ben beraat ettim. tüm masraflar hazine'nin üzerine kaldı. yani senin benim vergimle yargılandım.

sizlerin vergisinin bu şekilde harcanmasından dolayı özür diliyorum. ama aşağıdaki karar için vergimizin hakkı bu sefer verildi gibi.

sonuç olarak eski sakarya valisi avni çoş'a, "gavat demedim kavas dedim" konusunda "yalancı" ve "deccal" demenin mahkeme önünde suç olmadığı kanıtlandı.

devamını okuyayım »