helmsdeep

  • 137
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

şafak pavey iticiliği

şafak pavey iyi ki varsın.seni itici bulan arkadaşlarımız siktirsin gitsin,sempatik ve çekici bulduklarına baksın.
senin pantolonla meclise sokmayıp protezini teşhir etmekten zevk alan demokratik başörtülü vekillerine baksın onlar.seni tanıyoruz biz şu sözlerinden tanıyoruz;

"benim etek giyme diye bir sıkıntım yok. kadın milletvekillerinin özgürlüğünden yanayım. kadın milletvekilleri nasıl daha rahat çalışabilirse ona varım. bm de resmi bir yerdi. orada da hem pantolon, hem de etek giydim. içtüzük benim konum değil, yasa önerisi benim önerim değil. eteğimin ve bacağımın bu kadar konuşuluyor olmasını garipsiyorum. protez bacağın bu kadar konuşuluyor olması engellilik konusunda konuşma dilimizin seviyesini de gösteriyor. kadın milletvekilleri için rahat çalışma yolunu açacaksa ne güzel; ama bu tartışmaların çıkış noktasını bir daha gözden geçirip protez bacakla bu tartışmanın başlamasının garipliğini hatırlamak gerekir. vücudumun bir parçası olan bir şeyden utanç, gocunma içinde değilim. bacağımı kapattığım tek yer savaş alanlarında, protez bacak alamayacak insanların yanı olmuştur."

sen konuşurken insanlık onuru konuşuyor, değer üretebilen bir kadın olmayı,bi yerlere gelebilmeyi ve en önemlisi bi yerlere girebilmeyi kimsenin minnetine borçlu olmayan bir insan konuşuyor.hep konuş,hiç susma.

devamını okuyayım »
01.11.2013 13:06