herkes sussun ben konusucum

  • 477
  • 4
  • 2
  • 1
  • bugün

kilo vermek

zihin gücüyle kilo alabilen bir insanım. çok sıkı diyet ve spor programına rağmen yine de kilo almışlığım görülmüştür. hem de poundlarca. yeter ki o baskıyı üstümde hissedeyim. bunu dert edeyim. bi de ben sanıyorum ki bu kadar üstünde durmasam, hesaplamalar yapmasam, sporu bıraksam 3 günde 1 kilo alarak bikaç ayın ardından bir ton olurum.

ancak her insanın dayanma noktası farklı. benimki de aşılmış demek ki! hemen aynanın karşısına geçtim -önemli kararları ayna karşısında alırım- "ya çiçeyim" dedim "neden yükleniyorsun kendine; gençsin, sağlıklısın. 3 ün 5 in hesabını yapıp neden üzüyorsun minnoş kalbini. herkes yiyiyor ki cipsleri, çikolataları. sen bakma onlara. yemiyor gibi yapıyorlar ama yiyiyolar. sen de ye, verirsin ya" dedim.
bu iki haftalık süreçte;
-tahıllı ekmek yemedim. hep simit, hep beyaz ekmek, hep poğaça . hatta akşam yemeğinde bile simit yediğim oldu.
-atıştırmasız tek bi akşam geçirmedim. her bardak çay ve kahve için bi paket tükettim.
-sağlıklı olabilir endişesiyle ağzıma kuruyemiş dahi koymadım. hatta çekirdek bile yemedim. onun içinde de folik asit var çünkü. sadece cipis, çukulat ve piskevüt.
-mutfaktaki çaydanlık ve odadaki pc arasında geçen günlerim boyunca extra bi kalori dahi harcamadım. fazladan hareket etmemek için hep aynı yolu kullandım. eğer yanlışlıkla veya mecburiyetten istenmeyen kalori harcadıysam telafi ettim. bunun için elimin altında her daim negro bulunmaktaydı.

bu süreç sonunda vereceğim kiloyu hesaplamak ve yeni bir spor programı ayarlamak için tartıya çıktım ve gördüklerime inanamadım. 0.5 kilo vermişim!!!!!

pek tabi araştırmacı ve geliştirmeci ruhum, bu esrarengiz olayı aydınlatmadan salaha eremez. hemen bilim insanı kimliğimi giyip araştırmamın detaylarını oluşturdum. standart sapmayı düşürmek adına örneklem büyüklüğünü artırdım. ben, şahsım ve kendimden oluşan geniş çaplı bir temsil grubu belirledim. elimdeki datanın istatistiksel olarak doğruluğunu hesaplayacağım.
almayı umduğum sonuç:
2 haftada x birim yemek yiyerek 0.5 kilo vermiş bir kadın birey, 2 haftada 2x birim yiyerek 1 kilo vermektedir.

yannız bu sonucu alırsam ismimi verdiğim teorim, bilim dünyasında bomba etkisi yaratır. kesin.

devamını okuyayım »