heroes of another era

  • 143
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

köpek dövüşü

bana hiçbir şekilde doğru gelmeyen, az önce 10 ile 15 yaşları arasında olan yaklaşık 15 kişilik bir linç ekibinin apartmanımızın yanındaki çocuk parkında gerçekleştirmeye çalıştığı eylem. üç köpek getirmişler yanlarında. biri rottweiler, diğeri alman kurdu, diğeri de irice bir sokak köpeği.

güzel güzel, kedim kucağımda çalışırken tanıdık gelen bir "tut tut tut" sesi ve köpek hırlaması duymamla cama fırlamam bir oldu. genellikle kedi kovalattırıyor bu canavar ruhlu insanımsılar, çocuk demeye dilim varmıyor.

bu sefer köpek dövüşü düzenlemişler belli ki. üç çocuk inisiyatifi ele alırken, diğerleri basamaklarda izlemek üzere yerlerini almışlar. işin daha da iğrenç tarafı, köpeklerin dövüşmek istememesi, çocukların ellerindeki zincirlerle hayvanlara vurarak onları kızdırmaya, kışkırtmaya çalışması. sonrasında rottweiler sokak köpeğinin boğazına yapışıyor. çocuklar arena seyircisi gibi zevkle bağırışıyor.

o andan itibaren iki ayrı kişiyim sanki. bir yanım ağır çekim olanları seyrediyor, diğer yanım avazı çıktığınca bağırıyor. sesimi kendim bile tanıyamıyorum. çığlık çığlığa bir haykırış. önceleri kendi seslerinden, köpeklerin hırıltılarından, havlamalarından 5. kattan bağıran beni duyamıyorlar. sonra başlar birer birer bana dönüyor, balkonlara, camlara insanlar çıkıyor. benden başka kimse müdahale etmiyor. gözlerimden yaşlar fışkırıyor, ne diyorum diye dinliyorum: "siz hayvan bile olamazsınız, manyaklaaar, polis çağıracağım, sizi mahvedeceğim" komik değil mi? evet. neden mi? acizlik fışkırıyor sözlerimden de ondan. el kadar çocukların içlerinde bu kadar canice duygular barındırması, oraya resmen kan görmeye gelmiş olmaları elimi kolumu bağlayan, beni aşan bir vahşet.

sonunda polis çağırıyorum, yalnızca cezalandırılmaktan korkan, büyük ihtimalle kendileri de şiddet gören bu çocuklar koşarak kaçıyorlar. polis beni ne kadar ciddiye aldı, "hemen ekip gönderiyorum" derken ne kadar samimiydi, çocukları yakaladıysa bile bir işe yaradı mı bilmiyorum.

asıl sarsıcı olan, bu çocukların bir gün büyüyüp bizim karanlık geleceğimizi yaratacak olmaları ihtimali. köpek dövüşünü normal bulan ebeveynlerin çocukları bunlar. başka bir canlının canının acıması, ölmesi onlar için gerçekliği olmayan bir seyirlik. böyle bir çocuk ileride nasıl bir yetişkin olur? işte bunu düşünmek bile beni korkutuyor...

devamını okuyayım »
19.02.2009 17:55