herostratus the flamethrower

  • mangal yürekli rişar (506)
  • 517
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen ay

askerlikte azar işitilen en yüksek rütbeli komutan

tabip binbaşı.

askerdeki yemekler yüzünden (allah var bizimkileri erat yapıyordu, kötüydü ama zehirlenmiyorduk) köfte, tost, poğaçaya abanan şahsımda afedersiniz göz kadar basur çıktı. o ara denetleme var, bölükteki askerlerin büyük çoğunluğu tinerci, kubarcı, at hırsızı olduğundan bölük komutanı binbaşı 5-6 askere yükleniyor. basurla da ne atış talimleri ne tüfekli-tüfeksiz hareketler ne koşu yapamıyorum, canım çıkıyor. neyse sevk istedim, askeri hastaneye gittim, tabip binbaşı yazdı 4 tane ilaç, 1 hafta yatak izni, tümene geri yolladı. verdik kd. başçavuşa raporu, gitti binbaşının yanına döndü, olmaz dedi denetleme var çalışmalara devam. ilaçların da 2 si yokmuş, yazı yazdılar 1 haftaya anca gelir dediler. öyle devam ettim ama tedaviyi tam olamadığımdan bırak sporu artık ayakta 1 saat duramıyorum bile. tekrar sevki aldım, odaya girdim:

tabip binbaşı: donu indir, secde pozisyonuna geç evladım.

b: emredersiniz komutanım

t.b: pehh, oğlum sen götünü parmaklatmaktan mı hoşlanıyorsun yoksa rütbemle alay etmek için mi geliyorsun buraya. bu ne, geçen hafta goncaydı şimdi çiçek açmış.

b: komutanım, ilaçların 2 si yarın gelecek, denetleme sebebiyle de yatak izni kullanamadım.

t.b: (çıldırarak) ulan biz eşek miyiz rapor yazıyoruz, seni dinlendirmiyorlar. nasıl komutan bu, askerinin götünü koruyamıyor daha. sana 2 hafta yatak izni yazıyorum ama burada değil gidicen evinde kendi yatağında yatacaksın, hadi bunu da uygulamasınlar, takip edeceğim.

b: emredersiniz komutanım.

sonuç: götü açtık, 2 kere parmak yedik, azar işittik, hastaneye gidip izin aldım diye bölükte denetlemeden kaçtı korkak damgasını yedik, acemilik dönüşü izin kullanmıştım 2 hafta da memleket izni aldık diye askerlik 1 hafta uzadı üstüne.

devamını okuyayım »
25.06.2017 02:12