herturluyazar

  • 379
  • 35
  • 7
  • 1
  • bugün

2018 ekonomik krizi

surada bahsettiğim gibi #75464006 olmayacak krizdir.

zikredilmesine dahi izin vermeyen adamlar gercekleşmesine mi izin verecek?

ama haklısınız gecmiş dönem gibi olsun istiyorsunuz, kriz olsun ,batalım dibe vurup cıkalım,

ama sunu öngöremiyorsunuz...bu iktidar her bir degeri her bir anlamı degiştirdi,eski krizler de degişti, ve bu günlere evrilebilmek icin ömürlerini verdiler, her bir birey calıştı ter döktü, kapı kapı dolaşiı insanları ikna ettiler,şimdi istiyorsun ki eskisi gibi olalım,kriz olsun ,atlatalım gene iphoneler,arabalar ,tatiller ..ohh mis..
hatta kriz sonu eskisinden bile guzel olur, beyaz yakalının istediği hayat kriz sonu gelir,

ama üzgünüm cicim bitti olmayacak ,olsa dükkan senin.

cünkü iktidarın kurmak istediği cemaat toplumu bu,bu senin sefil hayat onların idealiydi,,

memura ,ögretmene,doktora aylık 200 dolar vermek, anayla babayla üstüste oturmak,tatillere gidememek,araba alamaamak ,kirada oturamak ...böyle bir toplum modeli istediler..

bak yukardaki entryde söylemişim ,dar bogazlar hep olacak ama arap parası hep kurtaracak..hem satılacak yerler bitti mi,bitmedi, daha ortaköy , bebek sahili var,marmaris ,bodrum harika koylar var, ne olacak bi satıyorum komple ortaköyü dese ,qatar şeyhi bile trilyonları bastırır,itiraz eden mulk sahibini fetöcü diye koydun mu hapse ohhh gelsinn paracıklar.

işyerleri kapanacak ama çinden gelen tuzla ,unla,şekerle vs vs ucuz gıda sektörü, zehirli,sahte peynirciler ,ekmekciler acılacak ..bak burada oku,#75530076

sen işini kaybtetiysen ,
sucukcu ac, esek eti fln bul 1 liraya sucuk sat,inan devlet memnun olur hem teşvik falan alırsın.

kısaca beyaz yaka ,mavi yaka vs ..yakalı devri bitti ,yalaka devri başladı.

üzgünüm cicim kriz mriz yok,dolar 10 lira da olsa kriz yok bekleme ,hatta depremi, zombi/uzaylı istilası fln bekle ,bak onlar daha olası...sefilleşme var.

alış yeni sefil hayatına..sen sectin ,sen istedin, veya annen ,baban,teyzen ,komsun bu cemaat ideolojisini savunurken onları ikna etmeye bile ugrasmadın, laiklik ,cumhuriyet elden gidiyor dediklerinde " yook caanımmm orduu varrr "dedin,al sana ordu,al sana laiklik.

gecmiş olsun ve adapte olun bu sefilliğe..

devamını okuyayım »
14.08.2018 10:12