hicbirisi

  • 147
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

kadın fakir erkeğe aşık olur mu

ben oldum. evlendiğimizde eşimin borcu çoktu, birikmiş hiç parası yoktu. maaşlı bir çalışandı neticede. evlenirken gelinliğin parasını kesinlikle ödemem dedim ve ödemedim. kalan tüm eşyaları aldım, düğün salonunun parasını ödedim. oturacağımız evi satın aldım, arabamı sattım, 10 senedir biriktirdiğim bireysel emekliliğimi bozdum. o da ocak ve sofbeni aldı. maddi gücümüz oranında yatırım yaptık yani.
iki senedir evliyiz ve iyi ki onunla evlenmişim diyorum. anlayışlı, nazik, sevecen. önceleri ben ondan fazla kazanıyordum, şimdi o benden fazla kazanıyor.
genç arkadaşlara tavsiye vermek isterim para dengesi her an değişebilir kızlar o yüzden aradığınız para olmamalı. güven, huzur, neşe, sadakat vadeden iyi eğitim almış erkeklerle evlenin. para kazanılır önemli olan maddi olarak neye sahip olduğu değil karakter olarak neye sahip olduğudur. evleneceğiniz insanın ailesine bakın mesela ailesi size uygun mu, kendi ailenizle anlaşabilecek mi, sizin hayatınıza müdahale edecekler mi, siz o aileye uyum sağlayabilecek misiniz? bu ve bunun gibi bir çok soru sorabilirsiniz. para önemsizdir demiyorum evet para önemlidir fakat bizi biz yapan temel değerler daha önemlidir. parayı koynunuza alıp yattığınızda içinizi ısıtmaz. para sadece belli şeylere sahip olmanıza yardımcı olabilecek bir şeydir. yani eşyadır. ve hayatınızda hiç bir eşya insandan kıymetli değildir. pişman olmayacağınız insanlarla hayatı paylaşmanız dileklerimle.

devamını okuyayım »
02.02.2018 22:09