hidiv kayzeri

  • kofti anarşist (191)
  • 956
  • 7
  • 4
  • 0
  • dün

annelerimizin %90'ının psikolojisinin bozuk olması

sevgili yazarlar bir tahlilde ben yapayım. bir çoğunuz kendi annenizle ilgili birşeyler bulacaksınız eminim.

annem ankara'da doğmuş. küçük yaşta babasını hastalık sebebiyle kaybetmiş. babası yani dedem bir alkolikmiş. babasıyla ilgili hatırladığı tek anı, küçükken anneme aldığı ayakkabıymış.

babası ölünce ilkokulu bitirip çalışmaya başlamış. 16 yaşında da babamla evlenmiş. babamla evlenmeseydi başkasıyla evlendireceklermiş. amcaları sahip çıkmamışlar.

annem istanbul'a gelin gelmiş. babamın 4 erkek kardeşi ve babaannem ile yaşamaya başlamışlar.

babamlar ise dedem ölünce köyden istanbul'a gelmişler. o zamanlar işler iyiymiş ama büyük amcamın kumar sevdası herşeyi bitirmiş.

bilenler bilir; doğu bölgelerinde baba ölünce en büyük erkek kardeş baba yerine geçer dolayısıyla kimse karışamamış kumarına, içkisine.

annem çok eziyet geçmiş. babaannem hayatı zindan etmiş. eve gelen giden hiç eksik olmazmış. annem daha körpe çocuk. babaaannem'i hiç memnun edememiş. babam akşamları eve gelince babaannem annemi şikayet eder, babam da dövermiş.

eltileri çocuklarını anneme bırakır gezmeye gider, annem çocuklarına bakarmış. hizmetçiden farksızmış. daha sonra amcalarından. biri evlenince diğer kayınlar ve babaannem onlarla gitmiş. ama annem gene rahat etmemiş.

millet gelir anneme dedikodu yapar sonra gider sanki annem dedikodu yapmış gibi sağda solda anlatırmış. annem gene kötü kadın olmuş.

babam çok sinirli bir adam. aslında çok iyi çok duygusal ama sinirli ve aksi. evlenmeden önce 9 kişiyi yaralamaktan cezaevine girmiş çıkmış. doğru düzgün bir işi olmadığı için uzun süre işsiz kalmış bu durum sa maddi sıkıntıyı devamında getirmiş.

annem şuan sinir hastası, en ufak bir tartışmada ağlıyor. evde kavga gürültü eksik olmuyor genelde. en büyük destekçisi benim. küçük yaştan itibaren çalışıp eve veriyorum. annemi üzmemeye çalışıyorum. krize girip bana bağırdığı zaman genelde alttan alıyorum. iyi kötü bir arabamız var, dışarı çıkartıp gezdiriyorum. yemeğe götürüyorum ama kabul etmiyor. parana yazık o parayla evde daha güzelini pişiririm sana diyor.

yıllardır kendisine yapılan haksızlıklar her aklına geldiğinde ağlıyor. şuan babamın izin vermemesine rağmen bir yerde çalışıyor. keşke daha önce çalışmaya başlasaydım kafam çok rahat diyor.

annelerimizin psikolojisi bozuk mu? evet.
ama bu kendi kendine olan. birşey değil, medeniyetten uzak insanımızın dayatmaları ve baskıları sonucu ortaya çıkan sonuç.

annelerinizi üzmeyin.

devamını okuyayım »
23.12.2017 13:28