hindirella

  • bal küpü (620)
  • 998
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

kilo verdirme gücüne sahip laflar

o kadar şahane espriler yapılmış ki gülerken sandalyeden düştüm. götün öyle, kıçın böyle. allah'ım ilk kez duyuyorum böyle delicesine esprileri.
işbu entryi hakikaten sevdiği birinin kilo vermesi için okuyan insan sözüm sana. her yurdum insanı gibi birine bir şeyleri yaptırmak istiyorsan eleştirerek yaptırma işinden vazgeç. motivasyon denilen bir kavram var. bugün bütün kurumsal şirketler çalışanlarını motive edebilmek için milyonlar harcıyor. sen de bunu göz ardı etmemelisin.
şurada değinmiştim;#14345033 ama canın onu okumak istemez ise burada da değineyim.
bir çok genç komikli şeyler yazmış bu başlıkta. kimse böyle şeyler söylemez. birine kilo verdirmek istiyorsan onun iyiliğini istediğin için yaparsın (sanırım). iyiliğini istediğin bir insana da hakaret etmezsin (sanırım).
o zaman şöyle yap;
yalan da olsa, “sanki daha mı az yiyorsun bu aralar?... bana kilo vermiş gözüktün…. aman rabbi çok güzelleşmişsin, kilo verdin dimi? böyle devam et…” gibi cümleler kur. tabi kendi cümlelerinle benzerlerini üreteceksin.
iyi hissettireceksin karşındakini önce. sonra da o kişi şevklenecek gelecek. “ama” lı cümleler de kullanma. ör: ya çok güzelsin sen “ama” biraz kilo versen” gibi. güzelsin’i dinlemez “ama” ya takılır kişi.
yapılan istatistiklere göre bu yöntemin işlemeyeceği insan sayısı, teröristler tarafından tren yolculuğunda kaçırılan insan sayısından daha azdır.

devamını okuyayım »