hipofiz

  • 397
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

boğaziçi üniversitesi'nin abartılmış balon olması

maalesef türkiye'deki üniversitelerin hepsi için geçerli olduğundan, boğaziçi için de geçerli olan önerme. edirne sınırından geçtikten sonra bizim üniversitelerimizin esamesi okunmuyor gençler, kendi kendimize ülke sınırları içinde odtü, boğaziçi falan diye havalanıyoruz o kadar.
gerçekler çok acı.

edit: edirneden sonra okulların esamesi okunmuyor kısmını neye göre yazdığım üzerine bir yazar arkadaşımız kafa yormuş, akademik başarı ve eğitim farklı şeyler demiş. doğru olabilir. ancak bana kalırsa bunun cevabını bulmak için üzerinde düşünülmesi gereken bir kaç soru var. gelişmiş bir ülkede iş başvurusu yaparsanız mezun olduğunuz okulun adı görüldüğünde tercih edilen eleman mısınız değil misiniz? aynı işe eth zurich mezunu mu girer, sen mi? kaç büyük şirket türk üniversiteleri hakkında bilgi sahibi hatta kaç türk üniversitesinin adı duyulmuş? elbette bu sorular arttırılabilir. bizim yüksek öğretimde ciddi eksikliklerimiz var, bunu yadsımak kendimizi kandırmaktan başka bir şey değil.
ha ama soru üniversiteleri türkiye içerisinde değerlendirmekse, boğaziçi en sağlam okullarımızdandır, o konuda tartışacak bir şey yok elbette.

devamını okuyayım »
08.01.2018 00:48