honorius

  • 1095
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

reddedilmeyi kişisel algılayan erkek

çok yanlış düşünceler içinde olan erkektir. kadın-erkek ilişkilerinde erkeklere koymaması gereken olumsuz bir durumdur.

erkeklerin poligamik* doğalarının aksine kadınlar monogamik* yapılıdırlar. bunun sebebi yumurtanın sperme göre daha değerli olmasıdır. bir erkek kısa bir süre içinde oldukça fazla dişiyi dölleme kabiliyetine sahiptir. fakat dişi bir kere döllendiği anda geri dönülmez ve bakım gerektiren uzun bir sürece girer. bu yüzden seçeceği dölün kalitesini kendisi belirlemektedir. bunu aşağıdaki başlıkta daha ayrıntılı olarak açıklamıştım;

(bkz: kadınlardaki inanılmaz manipülasyon yeteneği/@honorius)

bir kadının kendisine ilgi gösteren erkeği doğrudan veyahut dolaylı olarak reddetmesinin temel nedeni erkeğin hipergamik açıdan kadının kriterlerine göre yetersiz kalmasıdır. memeli canlıların dişilerinin oldukça büyük bir kesimi birlikte olmak istedikleri erillerden üstün olmak istemezler. çiftleşeceği erkeğin kendisine en az bir boy fazla gelmesini ister ki fiziksel olarak yetersiz olan yapısını kendinden daha güçlü bir erkeğin yanında ekarte ederek güvence tatminini sağlasın.

yani açıldığınız veya ilginizi belli ettiğiniz bir kadın sizi bir şekilde reddettiyse kadının vermek istediği mesaj hipergamik açıdan yetersiz kalıyorsundur. kadınlar ruhunuza, ona gösterdiğiniz sevgiye hatta tipinize dahi aşık olmazlar. kadınlar için en önemli kriter kaynak bolluğu ve toplumsal statüdür.

her erkek gibi bende en az bir kere kadınlardan reddi yemiş bir erkek olarak bu durumu kişisel algılamayı bıraktığımdan beri ruhsal açıdan daha rahat bir kafa yapısına sahip olduğumu söyleyebilirim. çünkü eğer bir kadın beni reddederse kendimi daha çok geliştirmem gerektiğinin farkındalığına sahibim. reddedilmek istemiyorsanız yapmanız gereken şey çok çalışmak, okumak, elinizdeki kaynakları arttırmaktır.

üzülmeyin lan kendinizi geliştirmeye bakın.

devamını okuyayım »