hooker with a penis

  • 3883
  • 4
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

iphone

ablamın bilmem kaç yıllık sony telefonuyla arabasına binince bluetooth ile arabasından handsfree konuşabiliyor, telefonundaki müzikleri zart diye arabadan dinleyebiliyorken iphone buna izin vermez.
e hadi bluetooth konusunda sığsın, olmadı, kablom yanımda, arabanın usb'si de var. aa olur mu? arabanın stereosuna itunes yüklemek gerek :)

peki ben sistemlerim çöktüğünde nagios'tan aldığım sms'lerin farklı bir tonla ötmesini istiyorum? (hatta bu sms'lerin okunmadığında hatırlatma sıklığını düzenlemek istiyorum) haha, yok öyle bişey. kaldı ki şu devirde epostama bile mesaj geldiğinde kimden geldiğine göre mesaj sesi çıkarmasını ayarlayabilecek olmam gerekmesine rağmen.

şurda 2, gayet sığ özellikten bahsettim ve bu alet bunu yapamıyor. neresi akıllı lan bu telefonun biri söyleyebilir mi? yan tutunca ekranı çevirmesi mi?

edit : ulan sıraladığımız özelliklere sığ dedik, ayar vermeye çalışan insanlar daha sığ çıktı.

öncelikle "telefonu kullanmayı bilmek" ile "jailbreak" arasında korelasyon kuran dahiler cihazlarını kendileri hacklemiş gibi tafraya girmesin bir zahmet. biz de biliyoruz jailbreak ile aletin üstünde takla atabileceğimizi. ancak iphone denen alet satıldığı çerçevede incelenir, sen tutup 1500 lira para verdikten sonra en temel fonksiyonlarda özgürlük kazanmak adına aleti hacklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorsan zekandan şüphe ederim. ha istediğini yap, jailbreak mi yapıyorsun, aleti damdan mı atıyorsun. ama iphone'u jailbreakli haliyle değerlendirip "her haltı beceriyor" gibi tartamazsın. bir de bu "kullanmayı bilen" arkadaşlardan yazdığım 2. sığ problem için hack bekliyorum lütfen?

devamı, tutup "o araba eskidir" demek. ulan arabada bluetooth ve usb var diyorum sen git "şahindir o arabayı değiştir" diyorsun. (bkz: pire için yorgan yakmak) ama zaten diyoruz hep, tüketim alışkanlığı bunlar diye. ayrıca o arkadaştan arabanın stereosuna itunes yüklemek için de hack bekliyorum, olur mu? aa arabayı jailbreaklemek olmuyor mu? yoksa "arabayı kullanmayı mı bilmiyorsunuz?"

sözlükteki iphone kullanıcılarının büyük çoğunluğunun reverse engineering dahisi olduğunu da öğrenmiş olduk bu sayede.

edit 2: hâlâ oylanınca bir açıklama gereği hissettim. bu entry iphone 3 döneminde yazılmıştı. şu anda tabii ki handsfree konuşabiliyor, sms mesajları özelleştirilebiliyor. yine de kişiselleştirmede deliler gibi gelişmesi gerek. bir iphone kullanıcısı olarak belirtiyorum.

devamını okuyayım »
15.04.2012 13:28