horoz sekeri dunga git

  • azimli
  • hırçın golcü (262)
  • 1986
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

defne joy foster

kendisini değerlendirirken kimileri "o gece yeni tanıştığı adamın evine nasıl gider" diye ayar çekiyorlar ya...

hastanızım hepinizin!

basının sesinin bu kadar kısıldığı bir dönemde, yeni ve güçlü bir basın yapılanmasının doğal yollarla muhalefet kanadından ortaya çıkması beklenirken; siz nasıl aniden kuruluveren ve hükümet organı gibi çalışan taraf gazetesine kurtarıcı, demokrat gözüyle baktıysanız, o da sizin iyimserliğinizle altan ailesinin bir ferdine bu şekilde güvenmiş olamaz mı? hali hazırda "duygusal şeyler" yaşadıkları da yalnızca altan ailesi üyesinin ilettiği ve şimdilik gerçekliği meçhul bir iddia... aynı zamanda.

(...)

örneğin, defne joy'u yakınen tanımasam da davet edilsem, evine gitmekte çok da tereddüt etmezdim... bir ünlünün. bebesini sever, kocasıyla tanışırız diye düşünürdüm. ama konu erkeğe gitmek olunca değişiyor değil mi? çünkü erkeklerin silah olarak kullandıkları penisleri var. çok öldürücü bir alet. bir kadın bu sebeple bir erkeğin evine gitmemeli... ancak evde bir kişi daha olursa gidebilmeli. çünkü insanlar yalnız kaldıklarında ancak sevişirler; bu durumda eğer rıza varsa kadın orospudur, orospu değilse tecavüze uğramıştır. yani, yine lekelidir. kafadaki kalıpları inkar etmenin alemi yok. bizim bütün hastalıklı toplum, kadın yakınlarının / veya kadınlar ise kendilerinin penisler tarafından öldürülmesi korkusuyla yaşıyorlar. ki bu korku da yersiz değil elbette. penis tehlikeli bir alet diyelim. her evde de bıçak var. her evden, hatta biriyle yalnız kalacağımız her ortamdan korkalım mı? korkmayalım. çünkü adam öldürmek, sevişmek gibi; hayat kalitesini belirleyen ve eksikliğinde büyük hayalkırıklığı yaratan bir ihtiyaç değil. bir de cinsel taciz suçlarının çok ötesinde oluyor adam yaralamaya öldürmeye teşebbüsler. şimdi bu korkunun yersiz olmaması ayrı bir şey, bu korkuyu daha da körükleyecek ve potansiyel ve faal suçluları kamçılayacak aciz serzenişlerde bulunmak apayrı bir şey. kaldı ki, insanlar belli maddi manevi edinimlere ulaştıktan sonra çok büyük yüzdeyle, suçtan uzak dururlar. kalkıştıkları kanun dışı işler çoğunlukla kendilerine ettikleriyle sınırlı olur. ve nihayetinde, popüler insanlar; popüler insanlardan, sokaktaki uğursuzun teki gibi çekinmez, korkmazlar.

özet: kerem altan için, sokakta tanıştığı adama güvenmek lakırdısında bulunmak komiktir.

burada erkekler kendilerinden korkuyorlar. tacizin, tecavüzün türkiye'de "o kadar da kötü bir şey olmadığını" biliyorlar, savunuyorlar. nitekim bunu hınçal da savunmuştu bir tarihte, mealen... bire bir olmasa da. bu hem toplum hayatında, hem adaletin tecellisinde böyle. "sikilmiş götün davası olmaz" gibi bir söz, bir benzetme; başka hangi hastalıklı toplumdan çıkar ki?

zaten bu erkekler ile, "ne işi varmış karnında bebeğiyle eylemde?!" kadınları ve erkekleri de aynıdır. hele bir de evli değilmiş o öğrenci ya, aklıma geldi bak şimdi... vay orospu(!)

orospu sensin. gerçek değil hakaret anlamında sensin. defne joy foster'a ya da istediğin kadına orospu diye hakaret etme lüksü olan adam / kadın, sen kim isen; sen orospunun önde gidenisin! errrkek arkadaşlarına bir bir, parasına vermesi gerekensin. ve emin ol, olduğun gibi görününce, yani bu hakaretimdeki gibi davranınca büyük huzur bulacaksın.

devamını okuyayım »
08.02.2011 16:27