horoz sekeri dunga git

  • azimli
  • hırçın golcü (265)
  • 1986
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

alex de souza

hakkında bir efsane vardı zamanında; haksız verilen penaltıları kaçırdığına (kasten mi istemeden mi bu belirtilmeden) dair.

o efsaneyi yaratan maçları bilemiyorum, görmedim, ama bunu iyi ki kaçırdı.

öyle cehaletle ve öfkeyle yoğurulmuş bir halk ki, davalar ortaya çıkmadan önce de ota boka şike diye inliyordu... 4-3'lük gaziantep maçı için dahi! sen gidip gaziantepspor'un o sırada puan durumundaki yerine baksana! zaten adamlar çılgınlar gibi de para kazanıyor kendine yetecek kadar, 3'e alıp 100'e 3 büyüklere satıyor. neymiş? ilk yarı basıp öne geçip, sonra devre arasında paraya anlaşan anadolu takımları varmış!!! bak seeeen! ha bunları sadece eşin dostun da demiyor ha! televizyondaki mal diyor. zaten halk mal, iyice mallaşıyor.

ne boksa işte, geçmişten beri böyleydi. fenerbahçe atarsa hakem şike, yerse kaçırırsa allah...

böyle de sahtekar müslüman toplum işte. zaten sofuluktan korkacaksın. insan bir şey hakkında çok fazla konuşuyorsa o konuya dair sıkıntısı vardır. kılıçla katliamla kültürü yok edilmekle korkuyla müslüman olunca millet de böyle yalandan müslüman oluyor.

cehaletle ve öfkeyle yoğurulmuş halkın içinden fenerbahçe kitlesini elbette çıkartmıyorum... sadece yığılım birinin aleyhine olunca dikkat çekiyor. yoksa fenerbahçe kitlesi de başka kesimlere takmış kafayı. aradaki fark matematik denklemle açıklanabilecek kadar basit ve ortada.

inanmayan inanmasın. "gerçek" taraftarın derdi süreçtir. avrupa kupalarından erken elenmek, ligden erken kopmak bunlar elbette can sıkar. ama en çok can sıkanı sürece sekte vurulmasıdır. aykut'un oğuz'un gönderilmesi, tuncay'ın kariyer planı, rüştü'nün hatalarından kopan fırtınada rıdvan'ın duygusal istifası, zico'nun yenen hakkı, murat bölükbaş'ın ağza bir parmak bal çalıp gitmesi, transfer geliri batsın okocha ve balic'in gönderilmesi, metin diyadin'in "kariyerim bitti" diye ağladığına tanık olunması, uche'nin fenerbahçe kariyerinde ilk defa yerde kalması, onda da televizyon seyreder gibi bacaklarını kıvırıp oturup sakız çiğnemesi ekranda kim bilir kaç kişi ağlarken, ali şen'in televole'ye jet ski üzerinde röportaj verirken ve "görüyoğsuz iste fenerli futbolzulardan uzak kalamıoğrım" derken denizden iskeleye çıkan feyyaz'in yüzündeki burukluk, taurasi'nin hayatının karartılayazılması, penny'nin isyanla ülkeden kaçması, pingel'in keskin nişancıyla vuruluşu, appiah'ın pıhtı atması, emenike'nin para saydığı parkın halen bulunamaması, uğur dündar'ın küstürülmesi, engin'in başına saha kenarından koşup gelen rıdvan'ın eliyle "bitmiş" işareti yapması, washington'ın anjiyo olduğu haberinin sınav sırasında cep telefonuna gelmesi, ortega'nın kayıplara karıştığı haberinin deprem olacakmış cnn altyazı geçmiş dedikodularıyla eşzamanlı yayılması, ceyhun eriş'e gösterilen sabrın yaklaşık 19 katının selçuk şahin'e gösterilmesi, ve sıcak istanbul günü kartal-beylikdüzü çileli yolculuğuna çıkacakken (20 yıl boyunca, fenerbahçe yöneticilerinin tümünün kaçakçılık / kadın ticareti / şike fıkralarıyla kafanı şişiren muzip babanın) aziz yıldırım'ı içeri almışlar demesi ve pek tabii "ha ha... hadi baba kapatıyorum" derkenki kayıtsızlığını bir ömür boyu hatırlayacak olman... bunlardır can sıkan.

sezonlar ömür boyu sürer, kupa sevinçleri birini dahi dolduramaz.

görece başarısız sezonlar geçirdik ama alex'i doya doya izledik.
aykut yerine kupa gitseydi keşke 96 yılında.
aykut kalsın, 11' kupası istediği yere gidebilir.

sikimde değil.

devamını okuyayım »
14.02.2012 04:29