hotagu

  • 489
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

leman dergisinin abdullah gül'ü çizmesi

türkiye'ye gelmeden önce ingiltere'de 2 kez kraliçenin huzuruna çıkan, hatta londra belediye başkanını bile makamında ziyaret eden suudi kralının, ayağına! onun kaldığı otele giderek protokol kurallarının hiçe sayan bir cumhurbaşkanı'nın, devleti ve milleti düşürdüğü durumdan, bu skandaldan rahatsız olmayanları epeyce rahatsız etmiş olaydır.

bu arkadaşlar, yok yaşına hürmeten yok bilmem neden bahanelerle, devleti ve milleti temsil etmesi gereken bir makamı işgal edenlerin sorumsuzluğuna aldırış etmezken, bunu en acı ve çıplak şekilde ortaya koyan mizahtan haz etmiyor ve celalleniyorlar.

bu arkadaşların yeri geldiğinde, pardon işlerine geldiğinde ne kadar demokrat ve liberal olduklarını bilmeyen yoktur. demokratik ülkelerde devlet başkanları başbakanlar mizahın en uç noktalarında bile malzeme olurlar. örneğin tony blair'i bush'un finosu olarak karikatürize etmek oralarda olağandır. bu karikatürden haz etmeyen arkadaşlara, işlerine geldiğinde kullandıkları demokrasi ve liberalizm kavramları ile başbaşa bırakıyorum.

ama geçen hafta sonu türk halkı rencide olmuştur. ben, bu milletin bir ferdi olarak çok öfkeliyim. ve bunun sebebi, çizilen karikatür değil.

ülkemize ziyareti 10 kasım'a denk düşen ve bir çok arap kralı, emiri gibi anıtkabire gitmeyen,
geçen sene kutsal topraklardaki son türk eseri ecyad kalesini yıkıp yerine alışveriş merkezi yapan,
10 kasımda bayrağının yarıya kadar indirilmesini kabul etmeyen,
atatürk resimleri altında poz vermekten hicap duyan,
bu ülkenin cumhurbaşkanı'nı kaldığı otelde huzuruna çağıran, - ki londra belediye başkanını bile huzurunda ziyaret eden bir kral bu-
90 sene kadar önce ingilizlerle iş birliği yaparak türk askerini arkadan vurarak kurulan krallığın bugünkü varisine, devlet şeref madalyası verildi!!!!!!!!!
ama bence bu yetmez! sevda tepesi de verilmeli eğer mevzuat uygun değilse de kralın yaşına hürmeten bu mevzuat delinmelidir.!!

ben de rencide oldum, öfkelendim. ama karikatürden değil.

bir zamanlar osmanlı padişahları diğer devletlerin krallarını bile kendi denkleri saymazlar ve ancak sadrazamla muhatap ederlermiş! şimdi osmanlıyı dilinden düşürmeyenler, 80-90 sene kendi topraklarından ihanetle koparılan bir özel mülk sultanı önünde(suudi arabistan, kralın ve ailesinin tapulu malı gibi çünkü) , bir sağında biri solunda oturmasından değil de bunun çizilmesinden rahatsız oluyorlar. yazık... çok yazık.

devamını okuyayım »
13.11.2007 15:54