houserebel

  • 378
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

trendyol kredi kartı patlatma rezaleti

dün gece aynı tecrübeleri yaşadığım rezalettir. sürekli trendyol'dan alışveriş yapan elite müşteri olarak yıllardır firmanın yürüttüğü sorunsuz alışveriş politikasına güvenerek ilk defa kredi kartımı trendyola kaydedeyim dedim. her şey bu noktadan itibaren başladı. trendyol sitesine her girdiğimde başka insanların hesapları, kayıtlı kredi kartları, adres ve telefon bilgileri benim ekranımda gözüküyordu. hemen müşteri hizmetlerini aradım ve çok ciddi bir güvenlik açığı olduğunu, kendi hesabıma giremediğimi fakat bütün hesapların önüme geldiğini dile getirdim. kayıtlı kredi kartımın derhal sistemden silinmesini talep ettim. müşteri temsilcisi ile aramda geçen dialogu aynen aktarıyorum:

- hanım efendi şu anda sitenizde çok büyük bir güvenlik açığı var, sayfayı her yenilediğimde farklı müşterilerin kimlik bilgileri, telefon numaraları ve kayıtlı kredi kartı bilgileri ekranıma geliyor.
- aa öyle mi ben hemen yetkili birisiyle görüşüp size dönüyorum.
5 dk sonra
- şu anda bir sıkıntı varmış efendim arkadaşlar ilgileniyor.
- kayıtlı kredi kartımın derhal sistemden silinmesini talep ediyorum, benim ekranıma geldiği gibi diğer kullanıcıların ekranına da benim kişisel verilerim gidebilir.
- bizim böyle bir yetkimiz yok beyfendi siz halledeceksiniz.
- anlamadınız galiba? ben kendi hesabıma giremiyorum girsem zaten halledeceğim. bakın bu durum çok ciddi, şu an art niyetli birisi olsam bir sürü insanın kayıtlı kredi kartı ile alışveriş yapabilirim.
- anlıyorum beyfendi arkadaşlar ilgileniyor fakat kayıtlı kredi kartı kaldırma yetkim yok benim.
- o zaman beni yetkili birisine aktarın.
- böyle bir yetkimiz de yok beyfendi zaten şüpheli bir işlem olursa iade yaparız.

karşımdaki kızcağız büyük ihtimalle olayın ciddiyetini kavrayamayacak yetide bir insandı. bu denli vahim bir durumda müşteri temsilcisinin ilgizisliği ve cahilliği beni dehşete düşürdü. işin başa düştüğünü anlayarak derhal kredi kartımı kullanıma kapattım ve bir daha asla trendyolu kullanmama kararı aldım.

devamını okuyayım »