how i met your other

  • 2807
  • 10
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

beşiktaş

transfermiş, şuymuş buymuş, onlar ayrı mesele fakat yönetim olarak profesyonelleşme planını komple çöpe atmış gözüküyor bu kulüp. rakiplerin senin deneyip beceremediğin sistemi doğru isimlerle uygulamaya başladı bu sene ve farkı daha da açtılar, açacaklar. sen daha kamp yerini doğru dürüst seçemiyorsun yahu. daha geçen seneden belliydi almanya'da maç cezası aldığımız, bunu bile bile gidip orada tekrar kamp yapmak, koca bir kamp dönemini maç yapamadan heba etmek, sen ilk hazırlık maçına çıkarken rakibin son maçına çıkacağı bir fikstüre maruz kalmak ve yeterli verimi alamamak. nedir abi bu? daha hala kamp yeri değişecekmiş, zemin kötüymüş, e öbürüne de virüs girmişti.

iki sene önce milan lab projeleri konuşulan bir yapılanmadan gelinen duruma bakıyoruz.
kötü zemin yüzünden tolgay gibi en hazır adamı kaybettik yarım sezon. zaten sıkıntılı olan bölge daha da beter oldu. daha ümraniye'deki düzeltmeler ne alemde o da belli değil. kaç senedir sakatlıklara karşı alınan tek önlem kurban kesmek ve doktor kovmak. statı da taraftar baskısından erken açacaklar bir ton sakat da orada vereceğiz belli ki. stad planlaması da yok bu arada. rakipler 25-30 bin kombine satıp pahalı isimlerin parasını çoktan amorte etti bile.

iyice amatör gibi davranmaya başladılar, nasıl bir tüzükse sürekli seçim dönemindeyiz, sürekli bir şeyleri erteliyoruz. diğer tarafta adamlar bir senede 3 yönetim 2 hoca değiştirip çifte kupa alıyor 4'ü bir yerdeleri dizip kek harcı kararken ensene vurup elindeki kupayı alıyor. kurumsallık böyle bir şey oluyor, camia geleneği böyle oluyor işte.

lobi desen sıfır, "ileri gelenler" her zamanki gibi ortada yok. federasyon seçimleri yapılıyor, herkes çıkarını garantiye alıp kendi oyunu güzelce pazarlıyor sen daha deplasmanda oynama iznini alamıyorsun. üstüne de dalga geçer gibi tüm derbiler iç sahada çakıveriyorlar fikstürüne.

kısacası, daha baştan 3-0 yenik başlıyoruz maça. yıldız, kurtarıcı diye kulüpten tekmeleyerek kovduğumuz adamları yeniden çıkartacağız sahaya, taraftarın tek umudu yeni hocanın ismi ve geçen seneden kalan kadro iskeleti, takımdaşlık olgusu. genelde bu kadar ümitsiz girilen sezonlarda zafer hasbelkader bizim oldu ama artık öyle tesadüflere imkan verilmiyor bu kadar uçuk rantlar dönerken piyasada.

düzen bu maalesef. kaç senedir düzülen ve üzülen biz oluyoruz, bu kadarı da kabul edilemez, bir kere de başladığınız işin sonunu getirin, profesyonel olamadınız, bari kurumsal olmaya çalışın. bir de artık işini becerebilen basın sözcüleri bulun şu takıma. sahada katır kutur doğranırken mikrofonlara ağlayıp şans, kader, kısmet muhabbeti yapan adamlardan sittin sene bize fayda gelmez. iki sene önce milan lab projeleri konuşulan yapılanmanın haline bak şimdi.

devamını okuyayım »