hoyrat bilge

  • 582
  • 17
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

sibel ünli

(bkz: doğal seçilim)

bu acımasız bir espri falan değil. bu dünya hassas insanlar için yaşanabilir bir yer değil. güçlü olan ve sistemin içinde kendine yer ayıran insanlar yaşam mücadelesini kazanıyor. hasta, güçsüz, aciz, duygusal özelliktekiler hiçbir zaman ideal hayatı yaşayamıyorlar ve bazen ölmek daha kolay geliyor onlara.

böyle masum birisi fazla uzun yaşayamazdı bizim gibi toplumlarda.

ikinci bir şey; varoluşsal alanında kıstırılmış olan insan öfkesini kendine yöneltir. çünkü başka çaresi kalmamıştır.
insanlar problemlerle mücadele edemediklerinde önce bilişsel çarpıtmalar yaparlar. bilişsel alandaki müdahale yetmezse davranışlarını düzenlerler. sonra duygularını... eğer dıştan gelen tehditlerle mücadele edemiyorsa hala varoluşsal boyutta bir tehdit haline gelir bu durum.

bütün kozlarını zaten oynamıştır dengeli bir hayat için. geriye kalan yol olarak öz kıyımı görür kendinde. bunun da sebebi ya kendini diğer insanlardan yoksun bırakarak onlara zarar vermek ya da yaşadığı stres durumunun baskısına dayanamadığını ortaya koyma mesajını vermeyi güderler. dediğim gibi öfkesini kendine yöneltir.

ayrıca bu kız hakkında: güzel, masum...
gibi tanımlarda bulunan insanların samimiyetine güvenmeyin. gerçeği inkar eden manipülatif insanlar yüzünden öldüğünü düşününce sibelin çok da farkları kalmıyor bu insanların diğerlerinden.

devamını okuyayım »