hubaku

  • prezentabl (586)
  • 978
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

suskunlar

giderek güzelleşen dizi.

--- spoiler ---

sarı irfan'ın elemanlara bıçak fırlatırken dizinin bullet time modunda oynaması güzel oldu. max payne 3'e de pek bir şey kalmadı zaten, sevindirik oldum.

doktorun eldiveninde iki damla kan olaydı ameliyat sahnesi gerçek olurdu.

bizim gurur komiser'in çocukluğu, korku filmlerindeki kız çocukları kadar korkunç amk. çocuk sağlam oynuyor yalnız, sevdim.

bu arada aga, ezel'le kıyaslıyoruz falan ama ezel birkaç adım önde. ezel'de sekiz gelecek dedik, kıvanç tatlıtuğ çıktı. yani kimsenin dış görünüşüne bi'laf ettiğim yok da cebrail rolündeki adamı daha bi böyle kaşlı, gözlü, döşü kıllı, karizmatik olmalıydı bea.

ayrıca şerif'in dediği gibi, bu gurur hem akıllı hem psikopat. herif fıkrayı anlattı; bir uçakta bir polis, bir cezaevi müdürü, bir mafya babası(!), bi de bizim temel diye aktı gitti.

ulan bi'de şu zeki garibimin mezarını yaptırın ulan. ecevit efendi, gittin kullandığın mercedes'i sattın yerine mercedes cip aldın, şu çocuğun mezarını yaptırmadın. sıçayım böyle kardeşliğe!

gazanfer nasıl gurur oldu, o da aydınlandı. vay be.

ben bu birsen'in olayını çözdüm hacı. diziye elbiseleri, göğüs dekoltesi ve yırtmacıyla dikkat çekmesi gereken bir karakter lazımmış, ortaya birsen çıkmış. olayı bu yani bu kadının.

**

altı üstü öptün lan. o da bokum gibi öptün yani. hani madem elini duvarlara, aynalara falan vuracan, bari adam akıllı öpeydin ahu'yu ecevit. şu sahneye kadar dizi akıyordu resmen, bok var aşkı hortlattınız.

ecevit o tip ne o tip allasen? ne o? neo!!!1! la yaptın bari şu saçını de kestir, kafan omuzlarından kopup düşecekmiş gibi duruyor.

ayrıca "kim daha orospu çocuğu?" diye yarışma olsa, en baba derbiden daha çekişmeli bir müsabaka izleriz sayenizde, takoz ve müdür. gurur'da da potansiyel var ama sizin kadar değil.

ecevit, babanın oğlusun olm. istediğin kadar değilim de.

ahanda cebrail feykmiş. kim ki bu? dexter'ın sakallısı sanki.

"kötülük, sıradanlıkta gizliymiş"

"senin sıradanlığını sikeyim!" ahsduasd

"insan uydurmasıymış adalet!"

irfan'ın cebrail'i varsa
sarı'nın hızır'ı var.

bu saatten sonra sarı'yı durdurana aşk olsun. ve dizinin 11.bölümünün son karesi ve son repliği güzeldi;

"neticede bütün yollar aynı kapıya çıkmıyor mu?"

edit: cebrail'in karşımıza çıktığı ilk bölümde ölmesi şok etkisi yaratabilir. ama istihbarat terk bir adamın sırtından yediği tek kurşunla ölmesi daha şok edici bir durum. sonuçta cebrail'in mezara girdiğini görmedik. hüseyin öldürüldü ve gömüldü mesela. cebrail yeşil sahalara geri dönse şaşırmam.

edit2: feklavye uyardı, mezarlar belli süre geçene kadar yaptırılamıyormuş. o yüzden henüz el atılmamış olabilir zeki'nin mezarına.

edit3: turk u az ekledi. "bir mezarın yapılabilmesi için üzerinden en az 1 yıl geçmesi gerekir ki toprak otursun. aksi halde mermer ayrılır." bunu da öğrenmiş olduk.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
18.05.2012 02:23